Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda görevli 8 subay tutuklandı

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, () - FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nda görevli 1 albay, 1 yarbay, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı ve 3 teğmen...

Haberler 22.07.2016, 11:35 22.07.2016, 14:33
Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda görevli 8 subay tutuklandı

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, () - FETULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nda görevli 1 albay, 1 yarbay, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı ve 3 teğmen ile 1 yurt müdürü tutuklandı.
Isparta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, darbe girişimiyle bağlantılı olduğu belirlenen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'nda görevli 1 albay, 1 yarbay, 2 binbaşı, 1 yüzbaşı ve 3 teğmeni gözaltına aldı. Şüpheliler, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince 'Anayasal düzene karşı işlenen suçlar' kapsamında tutuklandı.

YURT MÜDÜRÜ TUTUKLANDI
Yine soruşturma kapsamında özel bir yurtta arama yapıldı. Bilgisayar hard disklerine ve bazı evraklara el koyan polis, yurt müdürü Bünyamin Başar'ı gözaltına aldı. Başar, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince, 'FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak', 'Terör örgütü adına faaliyette bulunmak', 'Suça konu delilleri kaçırmaya ve yok etmeye çalışmak' suçlarından tutuklandı.
Darbe girişimi soruşturması kapsamında Eğirdir İlçe Müftüsü Sait Ekerim, 10 Diyanet personeli, Devlet Su İşleri 18'inci Bölge Müdürlüğü'nde görevli 5 mühendis, Isparta Kredi Yurtlar Müdürlüğü'nde görevli 3 personel de açığa alındı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@