Edirne’de darbe operasyonu: 249 uzaklaştırma, 35 tutuklu

EDİRNE Valiliği, askeri darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında 249 kamu görevlisinin görevinden uzaklaştırıldığını, bunlardan 35’inin ise tutuklandığını açıkladı. 15 Temmuz gecesi meydana gelen askeri...

Haberler 25.07.2016, 11:52
Edirne’de darbe operasyonu: 249 uzaklaştırma, 35 tutuklu
EDİRNE Valiliği, askeri darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında 249 kamu görevlisinin görevinden uzaklaştırıldığını, bunlardan 35’inin ise tutuklandığını açıkladı.
15 Temmuz gecesi meydana gelen askeri darbe girişiminin ardından Edirne’de başlatılan soruşturmalar kapsamında açığa alınan memur sayısı 249’a yükseldi. Edirne Valiliği bunlardan 26’sı hakim-savcı, 5’i asker olmak üzere 35’inin sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulduğunu, 7 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını belirttiği yazılı açıklamasında, “15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütü tarafından başlatılan darbe girişiminin ardından bu gruba yönelik yapılan operasyonlar kapsamında, ilimizde örgütle bağlantısı olduğu tespit edilen toplam 249 kamu görevlisi görevden uzaklaştırılmış olup, adli makamlara sevk edilen 249 sanıktan 35’i tutuklanmış, 7'si adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 1 kişi gözaltında bulunmaktadır. Tüm kamu ve kuruluşlarımızdaki FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak her türlü çalışmalar devam etmektedir” denildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@