Edirne’de 3, hakim-savcı daha tutuklandı

Engin ÖZMEN- Ali Can ZERAY/EDİRNE,() - EDİRNE’de askeri darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında ilçelerde gözaltına alınan 3 hakim ve savcı, çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Edirne’de HSYK...

Haberler 19.07.2016, 18:48
Edirne’de 3, hakim-savcı daha tutuklandı

Engin ÖZMEN- Ali Can ZERAY/EDİRNE,() - EDİRNE’de askeri darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında ilçelerde gözaltına alınan 3 hakim ve savcı, çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.
Edirne’de HSYK tarafından açığa alınan ve ilçelerde görev yaptığı belirtilen 3 hakim-savcı, polis ekiplerince gözaltına alındı. Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran tarafından sorguları tamamlanan 3 hakim ve savcı çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Edirne Adliyesi’nden elleri kelepçeli olarak çıkarılan hakim ve savcılardan biri polis aracına bindirildiği sırada gazetecilere dönerek, "Allah’ın var olduğunu unutuyorlar, zulüm devam etmez" dedi.
BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI
Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, düzenlenen darbe soruşturmalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. İnternet sitesi üzerinden yapılan açıklamada haklarında işlem yapılan asker, hakim ve savcıların ‘anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ ve ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ iddialarıyla suçlandığı kaydedilerek, şöyle denildi:
"Edirne’de görev yapan 34 hakim-savcı hakkında, 16/07/2016 tarihinde soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda 21 kişinin tutuklandığı, 7 kişi hakkında, görev yaptıkları ilimiz sınırları dışında tespit olunan adresleri itibariyle, ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına gerekli işlemlerin yapılması için talimat yazıldığı, adreslerinde bulunmayan 3 kişi hakkında “yakalama müzekkeresi” çıkarıldığı, 3 hakim-savcı hakkında yurtdışına çıkış yasağına yönelik adli kontrol kararı verildiği, soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği, kamuoyuna saygıyla duyurulur."

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@