Edirne Vali Yardımcısı Altınok’a ‘cemaat sorgusu’

Engin ÖZMEN- Ali Can ZERAY/EDİRNE, () - EDİRNE’de askeri darbe girişiminin ardından açığa alınan Edirne Vali Yardımcısı Salih Altınok, 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla Cumhuriyet Savcılığı’nda...

Haberler 04.08.2016, 15:25
Edirne Vali Yardımcısı Altınok’a ‘cemaat sorgusu’

Engin ÖZMEN- Ali Can ZERAY/EDİRNE, () - EDİRNE’de askeri darbe girişiminin ardından açığa alınan Edirne Vali Yardımcısı Salih Altınok, 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade verdi. Kendisinin 'cemaat mağdurları' arasında olduğunu savunan Altınok, serbest bırakıldı.
15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından başlatılyan operasyonda, Edirne  Vali Yardımcıları Salih Altınok ve Ahmet Kaya İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı. FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmakla suçlanan Vali yardımlarından Salih Altınok, bugün savcığa davet edilerek ifadesi alındı. Bakanlıktan kendisine yapılan tebligatta 15 Temmuz askeri darbe girişimi faaliyetleri içerisinde bulunma ihtimali nedeniyle açığa alındığını kaydeden Vali Yardımcısı Altınok, suçlamayı kabul etmedi.
'CEMAAT MAĞDURLARINDANIM'

İddiayı öğrendiğinde çok şaşırdığını ve anlam veremediğini belirten Salih Altınok şunları söyledi:
"Cemaatle ne geçmişte ne daha sonra bir ilişkim olmadı. Cemaat ya da diğer örgütlere her zaman karşı oldum. Ben de cemaatin mağdurlarından biriyim. Benim gibi bürokratları kumpas kurarak İzmir Askeri Casusluk dosyasına monte etiler. Dosyada isimleri geçen 2 kadın ile görüşmüşüm gibi sahte delillerle beni mağdur ettiler. Gerçekler ortaya çıktı. Kadınlarla görüşmediğin anlaşıldı. O zaman iddianameyi yazan savcı tutuklandı. Benimle ilgili yanlış bir istihbarat olduğunu düşünüyorum. Sosyal medya hesaplarımda askeri darbe girişimine karşı olduğumda açıkça görülebilir."
Edirne Vali Yardımcısı Salih Altınok, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılırken, görülmemek içinde adliyenin arka kapısından çıkış yaptı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@