Düzce Üniversitesi'nde 59 personel açığa alındı

DÜZCE Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada bugüne kadar 16’sı idari, 43’ü akademik olmak üzere toplam 59 personelin açığa...

Haberler 26.07.2016, 13:06
Düzce Üniversitesi'nde 59 personel açığa alındı
Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, () - DÜZCE Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada bugüne kadar 16’sı idari, 43’ü akademik olmak üzere toplam 59 personelin açığa alındığı belirtildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada şöyle denildi:
"15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain kalkışma sebebiyle 18 Temmuz 2016 tarihinde üniversitemizde paralel devlet yapılanması ve terör örgütü üyesi oldukları şüphesiyle 16 akademik personel açığa alınmış ve haklarında adli işlem başlatılarak tutuklanmalarına karar verilmiştir. Sonrasında üniversitemizde devam eden süreçte 16 idari personel ve 27 akademik personel daha açığa alınmıştır. Bugün itibariyle üniversitemizde toplam 59 kişinin açığa alındığı bu süreçte, edinilen bilgi ve belgelere dayalı olarak soruşturma kapsamı genişletilerek devletimizin ilgili kurumları ile işbirliği içerisinde işlem yapılmaya devam edilecektir."
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@