Diyarbakır Ergani'de 3 polis şehit (2)

ŞEHİTLER TÖRENLE MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde PKK'lıların hücre evine düzenlediği operasyonda çıkan çatışmada şehit olan polis memurları Ahmet Can, Engin Yılmaz ve Salih Aksu için Diyarbakır Emniyet...

Haberler 22.07.2016, 16:46
Diyarbakır Ergani'de 3 polis şehit (2)

ŞEHİTLER TÖRENLE MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI
Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde PKK'lıların hücre evine düzenlediği operasyonda çıkan çatışmada şehit olan polis memurları Ahmet Can, Engin Yılmaz ve Salih Aksu için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali Hüseyin Aksoy, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik, şehitlerin silah arkadaşları katıldı. Tören nedeniyle çevre binalara keskin nişancılar yerleştirildi.
Şehit polis memurları Ahmet Can, Engin Yılmaz ve Salih Aksu'nun cenazelerinin ambulanstan alınarak katafalka konulmasıyla başlayan törende şehitlerin özgeçmişleri okundu. Şehit polis memuru Ahmet Can'ın kentte meydana gelen terör olayları nedeniyle geçici görevle Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nden geldiği ve evli ve 3 çocuk babası olduğu belirtildi.

Şehit polis memuru Engin Yılmaz'ın 2009 yılında Diyarbakır'a atandığı ve bekar olduğu 10 Haziran 2015 tarihinde İstanbul'a tayini çıktığı ve kentten ayrılma hazırlığı içinde olduğu kaydedildi. Şehit polis memuru Salih Aksu'nun 5 yıllık polis olduğu geçtiğimiz yıl Diyarbakır'a tayin edildiği Ergani İlçesi İstihbarat Büro Amirliği'nde görevli olduğu kaydedildi.
Törende konuşan İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alper Güneş, "Hain terör örgütünün saldırıları bizleri asla yıkamayacaktır. Hiç bir terör örgütü emeline ulaşamayacaktır" dedi.
Okunan duaların ardından şehitlerin cenazelerini silah arkadaşları tekbirler eşliğinde ambulansa konuldu. Şehit polis memurları Ahmet Can'ın cenazesi Edirne'ye, Engin Yılmaz'ın Kars'a, Salih Aksu'nun ise Aksaray'a toprağa verilmek üzere gönderildi.

Canan ALTINTAŞ- Ahmet ÜN/DİYARBAKIR, ()-

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@