Diyarbakır'da gözaltına alınan hakim ve savcılar adliyede

Felat BOZARSLAN- Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, () - DİYARBAKIR'da darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan, aralarında askeri hakim ve savcıların da bulunduğu 67 hakim ve savcı, polisteki soruşturmalarının ardından bugün adliyeye...

Haberler 19.07.2016, 15:42
Diyarbakır'da gözaltına alınan hakim ve savcılar adliyede

Felat BOZARSLAN- Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, () - DİYARBAKIR'da darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan, aralarında askeri hakim ve savcıların da bulunduğu 67 hakim ve savcı, polisteki soruşturmalarının ardından bugün adliyeye sevk edildi.
Darbe girişimi kapsamında Diyarbakır'da Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcılığı ve Birleşmiş Hava Harekat Merkezleri Komutanlığı ile bünyesindeki 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı ve 7'nci Kolordu Komutanlığı'nda görevli 20 askeri hakim ve savcı ile Diyarbakır Adliyesi'nde görevli olan ve HSYK kararıyla açığa alınan 47 hakim ve savcı gözaltına alındı.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde soruşturmaları tamamlanan şüpheli hakim ve savcılar bugün adliyeye çıkarıldı. Şüpheliler sıkı güvenlik önlemleri altında adliyenin arka kapısından içeriye alındı. Şüpheli hakim ve savcıların,
'Cebir ve tehdit kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni değiştirmeye teşebbüs' ve 'TBMM'yi ıskata teşebbüs' suçlamasıyla savcılıktaki soruşturmaları devam ediyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@