Diyarbakır'da 34 hakim ve savcı, 27 asker tutuklandı

DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe teşebbüsü soruşturması kapsamında bu akşama kadar 34'ü hakim ve savcı, 27'si asker olmak üzere toplam 61 kişi tutuklandı. Türk Silahlı Kuvvetleri içinden bir grubun düzenlediği...

Haberler 21.07.2016, 19:37
Diyarbakır'da 34 hakim ve savcı, 27 asker tutuklandı
DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe teşebbüsü soruşturması kapsamında bu akşama kadar 34'ü hakim ve savcı, 27'si asker olmak üzere toplam 61 kişi tutuklandı.
Türk Silahlı Kuvvetleri içinden bir grubun düzenlediği darbe teşebbüsünün ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden işlemleri tamamlananlar adliyeye sevk edilirken, 7'nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz ve Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'ın emniyetteki sorguları devam ediyor.
Darbe soruşturma kapsamında şu ana kadar savcılık sorguları tamamlanıp Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 34 hakim ve savcı ile 27 askerin tutuklandığı öğrenildi. "Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" ve "Silahlı terör örgütü Kurmak" suçlarından tutuklanan 61 şüpheli Diyarbakır E Tipi ve D Tipi cezaevlerine gönderilirken, soruşturmanın devam ettiği öğrenildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@