Darbecilere yardımla suçlanan asker kökenli MHP'li Başkan: İddialar asılsız

Mithat ÜNAL / ANAMUR(Mersin), () - MERSİN'in Anamur İlçesi Belediye Başkanı Genelkurmay eski itihbarat subaylarından MHP'li Mehmet Türe, darbeden bir gün önce haberdar olduğu ve örgütün sözde imamı Şeref Emil'den hazırlık yapmasını...

Haberler 20.07.2016, 15:08 20.07.2016, 15:22
Darbecilere yardımla suçlanan asker kökenli MHP'li Başkan: İddialar asılsız

Mithat ÜNAL / ANAMUR(Mersin), () - MERSİN'in Anamur İlçesi Belediye Başkanı Genelkurmay eski itihbarat subaylarından MHP'li Mehmet Türe, darbeden bir gün önce haberdar olduğu ve örgütün sözde imamı Şeref Emil'den hazırlık yapmasını istediği yönündeki iddiaları yalanladı.
14 Temmuz akşam saatlerinde şifreli olarak darbe haberi verdiği yönünde hakkında haberler yayınlanan Türe, bunların asılsız olduğunu söyledi. İddiayarı ciddiye bile almadığını belirten Başkan Mehmet Türe, 24 yıl boyunca asker üniformasını taşımaktan onur ve gurur duyduğunu vurguladı. Türe şöyle devam etti:
"Astsubay kaynaklı yüzbaşıydım. Yüzbaşı rütbesinden, Belediye Başkanı olmak memlekete hizmet etmek için ayrıldım. Şu anki yaptığım görev de bir o görev kadar kutsaldır. Benim de 24 yıl taşıdığım üniformanın altında vatan hainliği yapan, bu memlekete kurşun sıkan insanların en kısa zamanda hak ettiği cezayı almasını diliyorum. Vatan hainleri ile vatan kahramanları birbirinden ayrıldığı zaman sorun çözülecektir."

FOTOĞRAFLI
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@