Darbeciler domates çalıp bakkaldan çikolata almışlar

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen 7 darbeci askerin yakalanmasından sonra bazı ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

Haberler 26.07.2016, 16:22 26.07.2016, 17:23
Darbeciler domates çalıp bakkaldan çikolata almışlar
DOMATES ÇALIP, BAKKALDAN ÇİKOLATA ALMIŞLAR

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen 7 darbeci askerin yakalanmasından sonra bazı ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. Aralarında Çiğli Ana Jet Üs Komutanlığı'nın imamı 'Paşa' lakaplı Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu'nun da bulunduğu 7 askerin, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kaçtıkları ormanlık alanda, asma yaprağı ve sapıyla beslendikleri ortaya çıktı.

Yakalanmadan bir gün önce firari 18 askerin biraraya gelip yeni bir kaçış planı yaptıkları bu sırada da askerlerden birisinin Çetibeli bölgesindeki bir marketten bulgur, çikolata, helva ve ekmek satın aldığı tespit edildi.

Yine askerlerin Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı orman deposunun bahçesinden de domates ve biber çaldıkları ortaya çıktı. Askerlerin bu yiyecekleri halen firarda olan grupla paylaştıkları da ifadelerden ortaya çıktı.

İFADE İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Kaçtıkları 10 gün boyunca geceleri dere kenarında kalan ve bu sıralarda buldukları pet şişelere doldurdukları suyla ihtiyaçlarını karşılayan askerlerin bir arkadaşlarının hastalanması üzerine yavaş hareket ettikleri öğrenildi.

Bu arada 7 askerin Muğla Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki ifade işlemlerinin halen devam ettiği açıklandı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@