Darbeci binbaşı Hakan Uzunay'ın eşi KPSS davasında yargılanıyor

ADANA'da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'darbe teşebbüsü' soruşturmasında gözaltına alınan Binbaşı Hakan Uzunay'ın eşinin de 2010 yılında yapılan KPSS'de kopya çekildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada...

Haberler 25.07.2016, 17:08
Darbeci binbaşı Hakan Uzunay'ın eşi KPSS davasında yargılanıyor
ADANA, () - ADANA'da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'darbe teşebbüsü' soruşturmasında gözaltına alınan Binbaşı Hakan Uzunay'ın eşinin de 2010 yılında yapılan KPSS'de kopya çekildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada şüpheli olduğu ortaya çıktı.

Darbe girişimine katıldığı öne sürülen 6'ıncı Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'nda görevli Topçu Kurmay Binbaşı Hakan Uzunay da gözaltına alındı. Yapılan araştırmada Hakan Uzunay'ın eşi Hilal Uzunay'ın, KPSS'de 2010 yılında kopya çekildiği iddiaları üzerine Ankara'da başlatılan soruşturmada şüpheliler arasında olduğu ve sanık olarak yargılanmasına devam edildiği öğrenildi. 120 tam puan aldığı öğrenilen Hilal Uzunay'ın Adana'daki bir lisede Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi öğretmeni olduğu bildirildi.

TUTUKLU SAYISI 49'A YÜKSELDİ

Ayrıca soruşturma kapmasında haklarında yakalama kararı çıkarılan hakim ve savcılardan 3'ü daha tutuklandı. Toplam tutuklu sayısı 49'a yükselirken, 14 hakim ve savcı adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Firari 7 hakim ve savcı yakalanması için çalışmalar devam ediyor.
 
 
 
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@