"Darbe nasıl engellendi, inanmayın" dedi 45 gün adli kontrol cezası aldı

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde dershaneye imza attıkları senetlerini almayan giden iki öğrenci velisi, dershane müdürü B.A.'nın, "3 saatte darbe nasıl engellendi, inanmayın" sözleri üzerine şikayette...

Haberler 25.07.2016, 13:31 25.07.2016, 13:40
"Darbe nasıl engellendi, inanmayın" dedi 45 gün adli kontrol cezası aldı
Mesut IŞIK/ DARICA(Kocaeli), () - KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde dershaneye imza attıkları senetlerini almayan giden iki öğrenci velisi, dershane müdürü B.A.'nın, "3 saatte darbe nasıl engellendi, inanmayın" sözleri üzerine şikayette bulundu. B.A. 45 gün adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

İddiaya göre, M.G. ve H.A. adlı kadınlar geçen perşembe günü çocuklarının eğitim gördüğü Kazım Karabekir Mahallesi İstasyon Caddesi'ndeki dershaneye gitti. Öğrenci velileri, Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen dershaneden çocuklarının kaydını aldırmak isteyerek, Mayıs ayında imza attıkları senetlerin kendilerine teslim edilmesini istedi. Dershane müdürü B.A. ise senetleri teslim etmeyerek, "3 saatte darbe nasıl engellendi, inanmayın. Askerin ne suçu vardı, kafasını kestiler. Bir gecede 3-4 bin kişiyi nasıl gözaltına aldılar. Biz aynı kadro ile başka dershaneye geçeceğiz" diye konuştu. Aynı günün akşamında FETÖ operasyonu kapsamında dershane kapatıldı.

M.G. ile H.A. ise dershane müdürü hakkında şikayette bulundu. Savcılığa sevk edilen B.A. 45 gün adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@