Çorum’da 11 hakim ve savcı tutuklandı

Yusuf ÇINAR / ÇORUM, () - ÇORUM'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılan 11 hakim ve savcı tutuklandı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun darbe girişimi...

Haberler 19.07.2016, 17:46
Çorum’da 11 hakim ve savcı tutuklandı

Yusuf ÇINAR / ÇORUM, () - ÇORUM'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra nöbetçi mahkemeye çıkarılan 11 hakim ve savcı tutuklandı.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında 27 hakim ve savcı gözaltına alındı. Bunlardan 2'si, hiçbir işlem yapılmadan İzmir ve İstanbul Emniyet müdürlüklerine gönderildi. 25'i ise bu gün adliyeye sevk edildi. Bunlardan 11 tutuklandı, 4'ü ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 10'kişinin ise adliyedeki işlemlerinin devam ettiği belirtildi. 
Öte yandan 5 hakim ve savcının firarda olduğu ve polis tarafından yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi. Mahkeme tarafından tutuklanan hakim ve savcılar Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından Çorum L Tipi Kapalı Cezaevi'ne götürüldü.
Tutuklananlar arasında Danıştay Üyesi Zeki Yiğit'in odasında, 1 Şubat 2012'de ses kayıt cihazı bulunmasıyla ilgili davada yargılanan Danıştay Tetkik Hakimi, şu an ise Çorum İdare Mahkemesi Başkanı olan Ömer Kaya'nın da bulunduğu belirtildi.  
FOTOĞRAFLIYorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@