Cinayet davasında mahkeme heyeti keşif yapacak

ADANA'da oğlunun 900 bin liraya hayali arsa satışı yapması yüzünden işkence edilerek öldürülen 67 yaşındaki Kemal Ülgen'in cinayet sanığı 9 kişinin yargılanmasına devam edildi. Sanık avukatlarının, Kemal Ülgen'in tutulduğu...

Haberler 21.07.2016, 15:39
Cinayet davasında mahkeme heyeti keşif yapacak
ADANA'da oğlunun 900 bin liraya hayali arsa satışı yapması yüzünden işkence edilerek öldürülen 67 yaşındaki Kemal Ülgen'in cinayet sanığı 9 kişinin yargılanmasına devam edildi. Sanık avukatlarının, Kemal Ülgen'in tutulduğu evden kaçmak isterken duvardan düşerek öldüğünü öne sürmesi üzerine mahkeme heyeti, olay yerine gidilip keşif yapılmasına karar verdi.
Mehmet Ülgen, iddiaya göre 100'üncü Yıl Mahallesi'ndeki hayali bir arsayı 28 yaşındaki Yakup Altun ile babası 56 yaşındaki Ahmet Altun'a 900 bin TL karşılığında sattı. Arsayı üzerlerine almak için tapu dairesine giden baba ile oğlu dolandırıldıklarını anlayınca Mehmet Ülgen'e ulaşmaya çalıştı. Mehmet Ülgen'e ulaşamayan Yakup ve Ahmet Altun, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Mehmet Ülgen hakkında kamu davası açıldı. Kaybettikleri parayı geri almak isteyen Yakup Altun, kendini dolandırdığını iddia ettiği Mehmet Ülgen ve ailesinin Bursa'nın Kestel İlçesi'nde oturduğunu öğrenince arkadaşlarıyla yanlarına gitti. Adana'ya kaçırılan Ülgen, 21 Eylül'de merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Yenibey Mahallesi'nde bir sokakta ağır yaralı halde bulundu, tedaviye alındığı hastanede ise 1 Ekim'de öldü.
Olayla ilgili başlatılan soruşturmada tutuklanan sanıklar Yakup Altun, 25 yaşındaki Yusuf Altun), 25 yaşındaki Burak Korkmaz, 29 yaşındaki Rıdvan Duman, 23 yaşındaki Mehmet Öztep ile alacaklılarını babasına yönlendirdiği öne sürülen Mehmet Ülgen'in de aralarında bulunduğu tutuksuz sanıklar 33 yaşındaki Murat Oğuz, Ahmet Altun ile 38 yaşındaki Necmettin Oğuz, hürriyetten yoksun kılma, nitelikli yağma ve kasten öldürme suçlarından ömür boyu ile 30 yıl arasında değişen hapis cezaları istemiyle Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Sanıklar Kemal Ülgen'i kaçırmadıklarını yardımcı olmak için kendi isteğiyle geldiğini belirterek cinayet suçlamasını kabul etmedi.
KEŞİF YAPILACAK
Davanın bugün görülen 2'nci celsesinde Kemal Ülgen'in ölümü ile ilgili gelen otopsi raporunda, ölümün künt kafa travmasına bağlı olduğu belirtilirken, bunun düşme sonucu mu olduğu yoksa sert bir cisimle vurulması nedeniyle mi olduğunun tespit edilemediği kaydedildi.
Sanık avukatları Kemal Ülgen'in tutulduğu evden kaçmak isterken 3 metrelik bir duvardan düşmesi sonucu yaralandığını, vücudunda bulunan izlere de duvarda bulunan dikenli telin neden olduğunu öne sürdü. Tutuklu sanıklardan Burak Korkmaz, Rıdvan Duman ve Yakup Altun'un kendisini arayarak yardım istediklerini belirterek, "Ben sadece Tekir'e giderek Kemal Ülgen'i Adana'ya getirdim. Bana Kemal Ülgen'i Rıdvan Duman'ın bir yakını olarak tanıttılar" diye savunma yaptı.
Mahkeme heyeti, Burak Korkmaz'ın tahliyesine karar verirken Kemal Ülgen'in yaralı halde bulunduğu yere giderek keşif yapılmasına karar verdi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@