Çifteler Kaymakamı Süleyman Çelebi ve Emniyet Amiri ve Mahmudiye Müftüsü tutuklandı

ESKİŞEHİR'de darbe girişimi ardından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 1 kaymakam, 1 ilçe emniyet amiri, 1 ilçe müftüsü ile 1 uzman çavuş tutuklandı, 2 vali yardımcısı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi, 94 emniyet...

Haberler 25.07.2016, 15:15 25.07.2016, 20:49
Çifteler Kaymakamı Süleyman Çelebi ve Emniyet Amiri ve Mahmudiye Müftüsü tutuklandı
ESKİŞEHİR'de darbe girişimi ardından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 1 kaymakam, 1 ilçe emniyet amiri, 1 ilçe müftüsü ile 1 uzman çavuş tutuklandı, 2 vali yardımcısı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi, 94 emniyet personeli hakkında gözaltı kararı verildi.

Çifteler İlçe Kaymakamı Süleyman Çelebi, Çifteler İlçe Emniyet Amiri Bünyamin Polat, Mahmudiye İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Kılınçal ile Han İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 1 uzman çavuş savcılığın talimatıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen kaymakam Süleyman Çelebi, Emniyet Amiri Bünyamin Polat, Müftü hasan Hüseyin Kılınçal ile bir jandarma uzman çavuş çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Soruşturma kapsamında Eskişehir'de daha önce açığa alınan 2 vali yardımcısı gözaltına alındı ve savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklamaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü'nde aralarında rütbelilerin de bulunduğu 94 emniyet personeli hakkında da gözaltı kararı çıkartıldı. Emniyet mensuplarının gözaltı işlemleri ile evlerindeki aramaların sürdüğü belirtildi.

VALİ YARDIMCILARINDAN BİRİ TUTUKLANDI, DİĞERİ SERBEST

Eskişehir'de darbe girişimi ardından yürütülen soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 2 vali yardımcısından Mesut Kesen çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, Şakir Erden ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Bu arada haklarında yakalama kararı bulunan 94 emniyet mensubundan 75'inin gözaltına alındığı, 19'unun arandığı bildirildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@