Bursa'da 'Asker gelirse silahımızı teslim ederiz' diyen 4 polise gözaltı

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, () - BURSA'da, darbe girişimi sırasında emniyet müdür yardımcısının telsizinden yaptığı 'Darbeci askerlere karşı direnilecek' anonsunu duyunca kendi aralarında, "Asker gelirse neden direneceğim, silahımızı...

Haberler 20.07.2016, 16:49
Bursa'da 'Asker gelirse silahımızı teslim ederiz' diyen 4 polise gözaltı

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, () - BURSA'da, darbe girişimi sırasında emniyet müdür yardımcısının telsizinden yaptığı 'Darbeci askerlere karşı direnilecek' anonsunu duyunca kendi aralarında, "Asker gelirse neden direneceğim, silahımızı teslim ederiz" dedikleri öne sürülen kadın emniyet amiri, komiser ve 2 polis memuru gözaltına alındı. Polis ayrıca sosyal paylaşım sitesinden terör örgütü FETÖ/PDY ve darbeyi destekleyen paylaşımlar yazdığı öne sürülen bir kişiyi daha gözaltına aldı.
Başarısız darbe girişiminden sonra Bursa'da polis tarafından da başlatılan operasyonlar devam ediyor. İddiaya göre, darbe girişiminin yaşandığı gece Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı'nın telsizinden yaptığı, 'Olay yerlerinde bulunan ekiplerimiz. Askerin yapacağı hareketlere karşı direnilecek, silah teslim edilmeyecek. Talimatımıza uyulacak' anonsunu duyan Gürsu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir kadın amir, bir komiser ve iki polis memuru kendi aralarında yaptıkları konuşmada, "Asker gelirse neden direneceğim, silahımızı teslim ederiz" diye konuştu.
Bu konuşmanın öğrenilmesi üzerine polis, Gürsu ilçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki 4 görevliyi  gözaltına aldı. Polis ayrıca sosyal paylaşım sitesindeki hesaplarında terör örgütü FETÖ/PDY'yi ve darbe girişimini destekleyen paylaşımlar yaptığı öne sürülen bir kişiyi daha gözaltına aldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@