Burdur'da FETÖ operasyonunda tutuklu sayısı 18'e yükseldi

BURDUR'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklananların sayısı 18'e yükseldi.

Haberler 03.08.2016, 15:52 03.08.2016, 16:50
Burdur'da FETÖ operasyonunda tutuklu sayısı 18'e yükseldi
Mesut MADAN/BURDUR, () - BURDUR'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklananların sayısı 18'e yükseldi.

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY operasyonlarına yönelik yazılı açıklama yapıldı. Açıklamaya göre, FETÖ/PDY'nin yönetici sınıfı ve finans kaynağı olduğu düşünülen şüphelilerle ilgili 23 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Bunlardan 1'i başka bir suçtan cezaevinde tutuklu bulunurken, 16 kişi gözaltına alındı, 6'sının arandığı belirtildi. İşlemleri tamamlanan şüphelilerden 3'ü serbest bırakılırken, 13 şüpheli, bugün Burdur Sulh Ceza Hakimliği tarafından 'darbeye teşebbüs', 'FETÖ silahlı terör örgütüne üye olma', 'suç işlemek için örgüt kurma', 'dini duyguları istismar ederek nitelikli dolandırıcılık', 'terörizmin finansmanının önlenmesine ilişkin kanuna muhalefet' suçlarından tutuklandı. Tutuklananlardan 3'ünün kamu görevlisi olduğu kaydedildi. Aynı soruşturma kapsamında Burdur Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 5 polis memurunun daha önce tutuklandığı belirtildi.

Soruşturmada Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğretim görevlileri ve çalışanlarından oluşan 15 kişi gözaltına alınırken, 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, diğer şüphelilerin ise işlemleri sürüyor. Burdur Belediyesi'nde görevli 1 şüphelinin de gözaltında olduğu ve işlemlerinin sürdüğü kaydedildi. Hakkında gözaltı kararı verilen Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli 3 personelin işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

4 KİŞİ ARANIYOR

Savcılık soruşturmasında hakkında gözaltı kararı bulunan 1 emniyet müdürü, 1 MAKÜ personeli, 2 Milli Eğitim Müdürlüğü personeli firari olarak aranıyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@