Burdur'da 19 kişiye gözaltı kararı

BURDUR'da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında 19 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Haberler 26.07.2016, 11:24
Burdur'da 19 kişiye gözaltı kararı
BURDUR'da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında 19 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Bunlardan 12'sinin gözaltına alındığı diğerlerinin ise arandığı belirtildi.

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, FETÖ/PDY'nin Burdur'daki yönetici sınıfına yönelik soruşturmaya ilişkin bilgiler verdi. 17- 25 Aralık sonrası FETÖ'nün Burdur'daki yapılanmasının çözümlenmesine ilişkin başsavcılık tarafından 2015 ve 2016 yıllarında yazılı ve sözlü olarak birçok talimat verildiğini kaydeden Başsavcı Doğan, bu talimatlar doğrultusunda soruşturmalar açıldığını ve kolluk kuvvetlerince birçok kişinin tanık ifadelerine başvurulduğunu, kamu kurumlarındaki birçok delil ve belgeye el konulup, incelendiğini ve araştırma yapıldığını vurguladı. Uzun süreden bu yana çok gizli yürütülen soruşturma kapsamında 25 Temmuz 2016 tarihinde 19 kişi hakkında arama ve gözaltı işlemi uygulandığını aktaran Başsavcı Doğan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Şüphelilerden şu an itibariyle 12'si gözaltına alınmıştır. 7 şüphelinin gözaltına alınmasına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir. Şüpheliler hakkındaki soruşturmalarımız 'darbeye teşebbüs', 'silahlı terör örgütüne üye olmak', 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'terörün finansmanına' ilişkin olarak yürütülmektedir. Elde edilen delillere göre suçlamaların ve soruşturmanın çerçevesinin genişletilme ihtimali bulunmaktadır. Cumhuriyet Başsavcılığımızda ayrıca Fethullahçı Terör Örgütü'nün birçok ayağına ilişkin soruşturmalar devam etmektedir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@