Bolu'da 16 yargı mensubu adliyeye sevk edildi

Mutlu YUCA - Murat KÜÇÜK/BOLU() - BOLU'da, 'Anayasal düzeni cebren ilgaya teşebüs etmek' suçlamasıyla başlatılan 'Futhullahçı Terör Örgütü' (FETÖ) soruşturmasında gözaltına alınan 16 hakim ve savcı, polisin geniş güvenlik...

Haberler 19.07.2016, 19:35
Bolu'da 16 yargı mensubu adliyeye sevk edildi

Mutlu YUCA - Murat KÜÇÜK/BOLU() - BOLU'da, 'Anayasal düzeni cebren ilgaya teşebüs etmek' suçlamasıyla başlatılan 'Futhullahçı Terör Örgütü' (FETÖ) soruşturmasında gözaltına alınan 16 hakim ve savcı, polisin geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.
Darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında il genelinde görev yapan 16 hakim ve savcı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan yargı mensupları, hastanedeki sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliye önünde geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, yargı mensuplarının yakınları ile birlikte basın mensuplarını da demir bariyerlerin arkasına çıkmasını istedi. Gazeteciler buna tepki gösterince kısa süreli tartışma yaşandı. Hakim ve savcılar, 3 minibüs ile getirilip adliyenin arka kapısından içeriye alındı. 'FETÖ' yapılanmasıyla bağlantılı oldukları iddia edilen hakim ve savcıların savcılıktaki sorguları sürüyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@