Bingöl'de FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklamalar sürüyor

DARBE girişimiyle ilgili olarak Bingöl'de yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 49'uncu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman, 10 hakim ve savcı ile 2 kaymakam tutuklanırken, 6 asker ise aranıyor. 15 Temmuz darbe girişimiyle...

Haberler 04.08.2016, 14:05
Bingöl'de FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklamalar sürüyor
DARBE girişimiyle ilgili olarak Bingöl'de yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 49'uncu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman, 10 hakim ve savcı ile 2 kaymakam tutuklanırken, 6 asker ise aranıyor.
15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili Bingöl'de yürütülen soruşturma ile ilgili Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş imzasıyla bugün bir yazılı açıklama yapıldı. Soruşturma kapsamında 49'uncu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman ile hakim ve savcıların tutuklandığı belirtilen başsavcılık açıklamasında, "Çeşitli askeri birliklere gönderilen ve sözde bulunduğu ilin sıkı yönetim komutanı olarak ilan edilen 49'uncu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Yunus Kotaman ile FETÖ/PDY'nin yargı içinde uzantısı olan örgüte üye olmak ve silahla isyana destek olmak suçları ile Bingöl merkezde görev yapan 1 cumhuriyet savcısı, 2 hakim ile Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı mülhakatlarda görev yapan 4 cumhuriyet savcısı ile 2 hakim ve 2 kaymakam (Kiğı ve Yayladere) hakkında soruşturma başlatılmış, bu kişiler hakkında arama, el koyma kararları alınarak icra edilmiş, ilk etapta göz altına alınan toplam 10 hakim ve cumhuriyet savcısı, 2 kaymakam ile 49'uncu Komando Tugay Komutanı olup sözde Bingöl ili sıkıyönetim komutanı olarak atanan Tuğgeneral Yunus Kotaman, Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek ve silahlı terör örgütüne üye olmak suçlarından Bingöl Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanmıştır" denildi.
FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantıları tespit edilen 31 polis, 2 memur, 3 rütbeli askeri personel ve 11 sivil kişi olmak üzere 47 kişinin gözaltına alındığı belirtilen açıklamada, haklarında tutuklama kararı bulunan 12 polis, 1 memur ve 3 rütbeli asker, 7'si sivil olmak üzere toplam 23 kişinin adli kontrol kararı ile serbest bırakıldığı ifade edildi. 6 asker hakkında da arama kararı çıkarıldığına yer verilen açıklamada, FETÖ/PDY soruşturmasının devam ettiği kaydedildi.  

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@