Balyoz ihbar mektupları Konya'daki FETÖ imamlarından gönderilmiş

KONYA'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın bölge imamları olduğu iddia edilen kişilerin de bulunduğu...

Haberler 26.07.2016, 16:02
Balyoz ihbar mektupları Konya'daki FETÖ imamlarından gönderilmiş
Mehmet Kayhan YILDIZ- Hasan DÖNMEZ/KONYA, () - KONYA'da darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, aralarında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın bölge imamları olduğu iddia edilen kişilerin de bulunduğu 29 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Bölge imamlarının, Balyoz davalarını başlatan ihbar mektuplarını gönderen kişiler olduğu öne sürüldü.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında çoğunluğu avukat 29 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Denge Hukukçular Derneği'nde arama yapıldı. İçerde kimse olmaması üzerine kilitli olan kapı çilingir yardımıyla kapı açılıp, arama gerçekleşti.

ÖRGÜTÜN BÖLGE İMAMLARINA YAKALAMA KARARI

Haklarında yakalama kararı çıkartılan 29 kişi arasında FETÖ/PDY'nin bölge imamı olduğu öne sürülen avukat Abidin Gürsoy ile ona bağlı imam oldoukları ileri sürülen, devlet ve özel okullarda görev yapan öğretmenler 'Fatih' kod adlı Yalçın T., 'Hikmet ' kod adlı Muhammed E., 'Sabit' kod adli Abdülkadir Y.'nın da bulunduğu belirtildi. Bölge imamlarının Konya, Isparta ve Aksaray'dan sorumluğu olduğu ve kendi aralarında da görevlendirmeleri bulunduğu kaydedildi.
Operasyon kapsamında şu ana bölge imamı Abidin Gürsoy'un da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların devam ettiği, bölge imamlarından Yalçın T., Muhammed E. ve Abdülkadir Y.'nin yurt dışına kaçtığı ileri sürüldü.

BALYOZ DAVASI İHBAR MEKTUBU

FETÖ/PDY'nin bölge imamlarının Balyoz davalarını başlatan, askerlerin camileri bombalayacağını ve darbe girişiminde bulunacağı iddialarının yer aldığı ihbar mektubunu Denge Hukukçular Derneği binasında hazırlayıp gönderen kişiler olduğu iddia edildi.

Bu ihbar mektubuna FETÖ/PDY üyesi avukatlara da imza attırdığı ileri sürüldü. Bölge imamlarının örgüt üyesi dışındaki bazı avukatları da ikna edip, ihbar mektubu metnine imza attırdıkları iddia edildi.

AVUKATLARDAN HİMMET PARASI TOPLAMIŞLAR

Bölge imamı Gürsoy'un FETÖ/PDY üyesi avukatlar tarafından kurulan Denge Hukukçular Derneği Konya Şubesi'nde sık sık sohbet toplantıları düzenleyip, örgüte himmet parası topladığı iddia edildi. Örgütün  stajer avukatlardan sorumlu bölge imamı Yalçın Türken'in de 17- 25 Aralık operasyonlarının ardından avukatların cep telefonuna kendi aralarında mesajlaşmak içinde bir program indirdiği ve avukatlarla irtibatını da bu şekilde sağladığı belirtildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@