Aydın'da 9 okul ve 23 dernek kapatıldı

DARBE girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal'in (OHAL) ilk kanun hükmünde kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girerken; Aydın'da 9 özel okul ile 23 dernek kapatıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında...

Haberler 23.07.2016, 14:26
Aydın'da 9 okul ve 23 dernek kapatıldı
DARBE girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal'in (OHAL) ilk kanun hükmünde kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girerken; Aydın'da 9 özel okul ile 23 dernek kapatıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nca, OHAL Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmü'nde Kararname'yle, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen ülke genelinde çok sayıda kurum kapatıldı. Yapılan çalışmalarda Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde 5, Didim İlçesi'nde 2 ve Söke İlçesi'nde 2 olmak üzere 9 özel okul ile aralarında Aydın Sanayici İş Adamları Derneği'nin de bulunduğu toplam 23 dernek ve 1 vakıf kapatıldı. Aydın'da faaliyet gösteren özel bir hastanede kapatılırken, hastaların başka hastanelere nakil edildiği öğrenildi.
KAPATILAN OKULLAR ŞÖYLE
Kapatılan okullar şöyle: Nazilli Özel Fatih Sultan Lisesi (Özel Anadolu Lisesi), Nazilli Özel Aydınlık İlkokulu (Özel Türk Okulu), Nazilli Özel Aydınlık Ortaokulu (Özel Türk Ortaokulu), Nazilli Özel Fatih Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), Nazilli Özel Fatih Sultan Fen Lisesi (Özel Fen Lisesi), Didim Özel Gonca İlkokulu (Özel Türk Okulu), Didim Özel Gonca Ortaokulu (Özel Türk Ortaokulu), Söke Özel Havva Ayşe Güven Ortaokulu (Özel Türk Ortaokulu) ve Söke Özel Havva Ayşe Güven İlkokulu (Özel Türk Okulu). Kapatılan yurtların Söke Özel Zehra Alkan Kız Yurdu ve Söke Özel İrfan Erkek Yurdu olduğu açıklandı. Aydın Hayırlar Vakfı ve Aydın Özel Medinova Hastanesi'nin de kapatılmasına karar verildi.
Kapatılan derneklerin ise; Aydın Sanayiciler ve İş Adamları Derneği, Nazilli Maslahat Çalışanlar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Nazilli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği, Nazilli Kardelen Eğitim Derneği, Sökeliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Çine Eğitim Ve Yardım Sevenler Derneği, Germencik Gökkuşağı Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Aydın Güneş Eğitim Kültür ve Sosyal Yardım Gönülleri Derneği, Aydın Muzaffer Ancın Gençlik ve Spor Kulubü, Ortaklar Çağlayan Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Bozdoğan Çağlayan Eğitim Derneği, Çine Sanayici ve İş Adamları Derneği, Yenipazar Gonca Eğitim Derneği, Çine Sağlık Hizmetleri Derneği, Umurlu Eğitim Gönülleri ve Sosyal Yardım Gönülleri Derneği, Koza Kültür ve Dayanışma Derneği, Aydın Memurlar Derneği, Aydın Yaren Eğitim Gönüllüleri Derneği, Aydın Hale Eğitim Kültür Sosyal Yardım Gönülleri Derneği, Aydın Kalem Kültür Aile Çevre Eğitim Sosyal Yardım Gönülleri Derneği, Aydın Karizma Akademi Gençlik Kültür ve Spor Derneği, Aydın Ebruli Derneği, Genç Efeler Eğitim Kültür Sanat Spor Kulübü Derneği.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@