Assos Tapınağı yakınındaki makilik alanda yangı

ÇANAKKALE'nin en önemli turizm merkezlerinden Assos Antik Kenti'nde, makilik alanda yangın çıktı. Assos Tapınağı'ndaki ziyaretçiler tahliye edilirken orman ve itfaiye ekiplerinin söndürdüğü yangında, tarihi taşların da bulunduğu 10 dönümlük...

Haberler 05.08.2016, 19:41
Assos Tapınağı yakınındaki makilik alanda yangı
ÇANAKKALE'nin en önemli turizm merkezlerinden Assos Antik Kenti'nde, makilik alanda yangın çıktı. Assos Tapınağı'ndaki ziyaretçiler tahliye edilirken orman ve itfaiye ekiplerinin söndürdüğü yangında, tarihi taşların da bulunduğu 10 dönümlük alan zarar gördü.
Ayvacık'taki Assos Antik Kentinde bulunan tapınağın 10 metre batısında yer alan makilik alanda, yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangının büyümesiyle Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü ve Ayvacık Belediyesi itfaiyesine haber verildi. Ayvacık Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 3 arazöz, 1 yangın ilk müdahale aracı ile Ayvacık Belediyesi'ne ait 1 itfaiye aracı yangına müdahale etti. Alevlerin tapınağın bulunduğu alana sıçraması sonucu tarihi andezit taşları da yangının içerisinde kaldı. Alevlere kısa sürede müdahale eden ekipler, yangını kontrol altına aldı. yangında 10 dönümlük makilik ve tarihi taşlık alan zarar gördü. Yangın sırasında, tapınakta bulunan turistler ise büyük korku yaşadı. Tapınaktaki turistler o anlarda önlem amaçlı tahliye edildi. Söndürülen yangın bölgesinde soğutma çalışması başlatıldı. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.
FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@