Adana Garnizon Komutanı Tümgeneral Erbaş: Türk askeri katil olamaz (2)

ŞEHİTLER GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI Darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen polis memurları 43 yaşındaki Aytekin Kuru ve 27 yaşındaki Sevda Güngör ile İstanbul'da 66'ıncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndaki darbe girişimine...

Haberler 19.07.2016, 12:39
Adana Garnizon Komutanı Tümgeneral Erbaş: Türk askeri katil olamaz (2)

ŞEHİTLER GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI
Darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen polis memurları 43 yaşındaki Aytekin Kuru ve 27 yaşındaki Sevda Güngör ile İstanbul'da 66'ıncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'ndaki darbe girişimine direnirken şehit olan aynı komutanlıkta görevli 28 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine için Sabancı Merkez Camii'nde düzenlenen törende, şehit yakınlarının ağıtları yürekleri dağladı.
Törene Adana Valisi Mahmut Demirtaş, milletvekilleri, 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü ile çok sayıda asker, polis, vatandaş ve şehit yakınları katıldı. 21 yıllık özel harekat polisi şehit Aytekin Kuru'nun annesi Esma, babası Süleyman, eşi Ayşe, 14 yaşındaki kızı Rabia Gizem ve 5 yaşındaki oğlu Mehmet Görkem Kuru'yu yakınları teselli etmeye çalıştı. Rabia Gizem babasının tabutuna sarılırken, oğlu ise yakasına asılan fotoğrafı okşadı.
Bekar olan Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine'nin annesi Ayşe ve babası Mustafa Mine de güçlükle ayakta durdu. Gözyaşı döken acılı anne ve babayı görevli kadın askerler ve polisler teselli etti.

TABUTA BEYAZ DUVAK
Bekar özel harekatçı polis Sevda Güngör'ün de Türk bayrağına sarılı tabutuna beyaz duvak örtüldü. Şehidin babası Mehmet ile annesi Nural Güngör'ün feryadını yürekleri dağladı. Adana İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in yaptığı konuşma ve okunan duaların ardından Adana İl Müftüsü Arif Gökce, her şehit için ayrı ayrı cenaze namazı kıldırdı. Törende, şehit yakınları tabutlara sarılarak uzun süre ağladı. Halit Yaşar Mine'nin cenazesi Adana Asri Mezarlığı'ndaki Şehitlikte, Sevda Göngör'ün cenazesi Karaisalı İlçesi'nde, Aytekin Kuru'nun naaşı da Kozan İlçesi'nde toprağa verildi.
PARAMPARÇA MI GELECEKTİN?
Kozan'da cenazenin toprağa verilişi sırasında güçlükle ayakta duran Ayşe Kuru, "Çocuklarım öksüz kaldı, kime baba diyecek. Hakkımız helal olsun"derken annesi Esma Kuru da, "Oğlum seni Ankara'ya sapasağlam gönderdim paramparça mı gelecektin?"diye ağıt yaktı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@