36 yargı mensubu adliyeye sevk edildi

Hakan ÇELİKBAŞ/ SAMSUN, ()-SAMSUN'da darbe girişiminde bulunan askerlerle bağlantısı olduğu iddia edilen 36 yargı mensubu 'anayasal düzeni cebren değiştirmeye kalkışmak' ve 'terör örgütü üyesi olmak' iddiasıyla bugün adliyeye sevk...

Haberler 19.07.2016, 09:02
36 yargı mensubu adliyeye sevk edildi

Hakan ÇELİKBAŞ/ SAMSUN, ()-SAMSUN'da darbe girişiminde bulunan askerlerle bağlantısı olduğu iddia edilen 36 yargı mensubu 'anayasal düzeni cebren değiştirmeye kalkışmak' ve 'terör örgütü üyesi olmak' iddiasıyla bugün adliyeye sevk edildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından askerlerle bağlantısı bulunduğu iddia edilen 14 savcı ve 22 hakim olmak üzere toplam 36 yargı mensubu Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan operasyon kapsamında 3 gün önce gözaltına alındı.
İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları tamamlanan 36 yargı mensubu bu sabah erken saatlerde geniş güvenlik önlemleri altında Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Sağlık kontrolünden geçirilen savcı ve hakimler iki ayrı otobüsle 'anayasal düzeni cebren değiştirmeye kalkmak' ve 'terör örgütü üyesi olmak' suçlarından adliyeye sevk edildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@