Zeybekci: Ordumuz tarihi görevi kazasız belasız yerine getirecektir

EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Cerablus'a yönelik 'Fırat Kalkanı' harekatıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ordumuz inşallah tarihi görevi kazasız, belasız yerine getirecektir" dedi.

Haberler 25.08.2016, 14:00
Zeybekci: Ordumuz tarihi görevi kazasız belasız yerine getirecektir
Osman Nuri BOYACI (DHA) - EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, Cerablus'a yönelik 'Fırat Kalkanı' harekatıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ordumuz inşallah tarihi görevi kazasız, belasız yerine getirecektir" dedi.

Nihat Zeybekci, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin var olduğu günden bu yana mazlumların boynunu bükük bırakmadığını belirterek, "Türk ordusu, ilk günden bu yana dünyanın dört bir tarafında hep mazlumun yanında yer almış, ülkesi ve milletini savunmak söz konusu olmadıkça da mermiyi namluya sürmemiştir. Kılıç kından çıktığında ise gereğini yapmıştır" dedi. Bugün de Suriye'de aynısını yaptığını kaydeden Zeybekci, "Türkiye için, kendi toprak bütünlüğü kadar komşularınınki de çok önemli, ülkesindeki güven ortamı kadar dostlarının da barış içinde yaşaması hayati bir konudur. O nedenle, insani bir sorumluluktan kaçmamış, gereğini yapmıştır" dedi.

Türk ordusunun gittiği coğrafyalara Türk milletinin şefkatini götürdüğünü söyleyen Zeybekci, şöyle dedi:

"Düşmana korku salıp dosta güven veren ordumuzun, gittiği coğrafyalara Türk'ün şefkatini de götürdüğü, sayılamayacak kadar çok kahramanlıklarıyla birlikte anılan tarihi bir gerçektir. Şimdi de aynı çizgide yoluna devam edecek, inşallah tarihi görevini layıkıyla kazasız belasız yerine getirecektir. Sınırlarımız, o bölgede yaşayan insanımız ve ülke güvenliğimiz açısından tehdit oluşturan unsurları temizlemek üzere operasyon başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri, görevini tamamlayıp bölgede barışı tesis ettiğinde, kendisine verilecek emre göre hareket edecektir. Mehmetçik, eli kınalı ağzı hayır dualı anaların kınalı kuzularıdır. Tıpkı onlar gibi bizim de dualarımız onlarla. Allah, onları korusun. Her daim muzaffer kılsın."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@