Z Kuşağından AK Partiye Oy Vereceklerin Oranı İlk Kez Açıklandı

Siyasi partilerin son dönemde üzerinde durdukları Z kuşağına ilişkin AK Parti kanadından açıklama geldi. Yapılan açıklamada AK Partiyi destekleyen gençlerin oranına dair bilgi verildi.

Z Kuşağından AK Partiye Oy Vereceklerin Oranı İlk Kez Açıklandı

Z kuşağının siyasi değerlendirmelerine ilişkin yapılan bir araştırma sonucu paylaşıldı. AK Parti AR-GE ve Eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen tarafından yapılan açıklamalarda, Z kuşağının 2023 seçimlerine nasıl etki edeceği ele alınırken AK Partiyi destekleyenlerin oranı açıklandı. 

Z KUŞAĞINDAN AK PARTİYE OY VERECEKLERİN ORANI

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Mustafa Şen önümüzdeki dönem seçimlerinde gençlerin AK Partiye 2023 seçimlerine olan etkisini değerlendirdi. Bazı anket firmalarının  AK Parti'nin oy oranının yüzde 30'ların altında göstermesinin bir algı operasyonu olduğunu ifade eden Şen, bu anketlerin bilimsen hiçbir altyapısının olmadığını söyledi. Firmaların anketleri doğru yapmadıklarını da sözlerine ekledi. 

Türkiye Geneli Anket Yaptık

AK Parti AR-GE ve Eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen konuşmasının devamında ise yapılan bir ankete dair bilgi verdi. Türkiye geneli 5000 kişi üzerinde bir anket yapıldığını ifade eden Mustafa Şen, seçim pusulasıya seçim yapılır gibi anket yaptıklarını ifade etti. 

CHP'den 17 Puan Öndeyiz

Mustafa Şen anket sonuçlarına dair açıklamasında AK Parti'nin Z kuşağından alacağı oy oranlarına dair anket bilgilerini paylaştı. 

"Partimiz, CHP'nin 17 puan üzerindedir. Z kuşağı AK Parti'ye yüzde 33 oranında oy veriyor. Bu oran da CHP'nin 10 puan üzerindedir. X ve Y kuşakları yüzde 38 düzeyinde AK Parti'ye oy veriyor. X ve Y kuşakları bağlamında değerlendirdiğimizde burada da CHP'ye 15 puan fark atıyoruz. X, Y ve Z kuşaklarının ortalaması yüzde 35'dir."

GENÇLİĞİN BİRİNCİ PARTİSİ AK PARTİ

Gençlerin oy oranlarına dair konuşmasının sonunda gençliğin birinci partisinin AK Parti olduğunu ifade eden AK Parti AR-GE ve Eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, gençliğin liderinin de Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. 

Yorumlar (1)
Hadi Özlü 3 hafta önce
Aynen doğru eksiği bile var

Gelişmelerden Haberdar Olun

@