Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi Amazonda rekor kırdı

Amazon Yüzüklerin Efendisi dizisini çıkardıktan sonra Prime da rekor kırıldığını açıkladı. Açıklamalar sonrası hisse senetleri yükselişe geçtiğini aktarıldı.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi Amazonda rekor kırdı

Yüzüklerin Efendisi rekor kırdı, piyasa hareketlilik kazandı. Dünya çapında 25 milyon izlenmeye ulaştığı belirtildi. Amazon’un ''Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'' ilk bölümü, piyasaya çıktığı ilk günde dünya çapında 25 milyondan fazla kişinin ilgisini çektiği ve izlenmeye ulaştığını açıkladı. Amazon Prime da şimdiye kadar en iyi başlangıç yapan dizi oldu. 

Amazon Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” serisinin ilk bölümünün ilk gününde dünya çapında 25 milyondan fazla izleyici çektiğini ve bu bölümün Prime Video akış hizmetinde bir gösteri için şimdiye kadarki en büyük çıkış olduğunu söyledi. Yüzüklerin Efendisi Televizyon tarihinin en pahalı dizisidir.

Amazon stüdyoları başkanı Jennifer Salke yaptığı açıklamada, ''Tolkien’in tüm zamanların en popülerleri arasında yer alan ve birçok kişinin fantezi türünün gerçek kökeni olarak kabul ettiği hikayelerinin bizi bu gururlu ana götürmesi mutlu etti'' dedi. 

Gösterinin İngiltere galasında Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, dizinin hayranlar için ne kadar değerli olduğunu ima etti ve Amazon’un Yüzüklerin Efendisi hikayesinin haklarını satın aldığını çocuklarından birinin bu durumu öğrendiğinde kendisine ''bunu mahvetme'' dediğini açıkladı. Dünyada sadece hayranlarının değil aynı zamanda kendi çocuklarının da büyük hayranlık duyduğunu belirtti. 

HBO, Game of Thrones prequel serisi olan House of the Dragon’un tarihinin en büyük dizi başlangıç gecesi olduğunu söyledi.

ELON MUSK'TAN AMAZONA TEPKİ

Elon Musk, sosyal medya hesabından Amazon stüdyolarına karşı eleştiride bulundu. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisine dair eleştiride bulunarak dizinin yazarı J.R.R Tolkien'e yönelik söylemlerde bulundu. Musk, ''Tolkien mezarında ters dönüyor'' diyerek Amazona tepkisini belirtti.