Yurtta Hava Durumu

Sıcaklık kuzey, iç ve doğu kesimlerde artacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredecek.

Haberler 23.11.2015, 11:52
Yurtta Hava Durumu

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin batı kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, İzmir, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda, gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeyinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde artacak, Türkiye genelinde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyredecek.

Rüzgar ise genellikle güney, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-

Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esmesi beklenirken Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Az bulutlu ve açık. (17)

İSTANBUL: Parçalı bulutlu. (20)

İZMİR: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı.(20)

ADANA: Az bulutlu ve açık. (25)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu. (22)

SAMSUN: Az bulutlu ve açık.  (25)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık. (11)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(19)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, İzmir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda, gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@