Yurt Dışındaki Türk Gençlere Gençlik Kampı Kontenjanı

- Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın altı ildeki gençlik kamplarında yurt dışındaki yaşayan toplam bin 12 genci misafir edecek.   ANKARA(ANKA) -   Bu yıldan itibaren Türkiye’deki gençlik kamplarında yurtdışında yaşayan Türk gençl

Haberler 07.05.2015, 22:12
Yurt Dışındaki Türk Gençlere Gençlik Kampı Kontenjanı

- Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın altı ildeki gençlik kamplarında yurt dışındaki yaşayan toplam bin 12 genci misafir edecek.  

ANKARA(ANKA) -   Bu yıldan itibaren Türkiye’deki gençlik kamplarında yurtdışında yaşayan Türk gençler için de kontenjan ayrıldı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada,  bu yıl pilot proje olarak başlatılan çalışma kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Antalya, Bolu, Kırşehir, Kastamonu, Mersin ve Hatay illerindeki kamplarında yurtdışında yaşayan toplam bin 12 gencin misafir edileceği bildirildi. Açıklamada şöyle denildi:

“22-28 Temmuz ve 31 Temmuz-6 Ağustos ve 9-15 Ağustos tarihleri arasında birer haftalık sürelerde gerçekleştirilecek olan kamplar, 12-14 yaş grubundaki gençler için deniz, 15-17 ve 18-22 yaş grubundaki gençler için doğa kampı olmak üzere iki farklı seçenekle ve kız-erkek öğrenciler için ayrı dönemlerde düzenlenmektedir.”

Başvuruların yeni kullanıma sunulan “Memleketim Portalı” üzerinden yapılacağı belirtilen açıklamada ayrıca “Gençlerimizin sadece uçak bileti bedellerini üstlenmeleri beklenecek, Türkiye’ye varışlarından sonraki her türlü ulaşım, barınma ve yemek bedelleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanacaktır” da denildi. (ANKA)

(CN/AYÇ) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@