Yunanistan'da Meydana Gelen Depremde Bir Kişi Öldü

Yunanistan'da Meydana Gelen Depremde Bir Kişi Öldü

Haberler 17.11.2015, 15:20
Yunanistan'da Meydana Gelen Depremde Bir Kişi Öldü

(DHA) - Yunanistan'ın İon Denizi'ndeki Lefkada Adası açıklarında meydana gelen depremde bir kişi öldü.

Yunanistan Sismoloji Kurumu tarafından şiddeti 6.1 olarak ölçülen deprem sabah saat 9:10’da Yunanistan’ın yarısını sarstı. Merkezi Lefkada Adası’ndan 11 kilometre mesafede olan deprem İon Adaları hariç, en çok Yunanistan’ın batı bölgelerinde ve Peloponez’in kuzeyinde hissedildi.

Lefkada Adası’nın Vasiliki köyünde yaşayan 60 yaşındaki bir kadın dağdan kopup düşen bir kayanın altında kalıp hayatını kaybetti.

Lefkada Belediye Başkanı Konstantinos Drakontaidis, depremin şiddetine göre adada çok önemli hasarların kaydedilmediğini açıkladı. En önemli hasarlar adanın Athani köyünde bir yaralı ve Ayios Nikitas’ta kaydedildi. Aynı zamanda adanın merkezi limanında, toprak kaymasından dolayı da çevre yollarında hasarlar oluştu.

Korku içinde evlerinden çıkan insanlar bir dakikadan fazla süren deprem sırasında ayakta durmakta zorlandıklarını söylediler. Lefkada Belediye başkan yardımcısı Theodoros Halikias okulların bugün kapalı kalacaklarını açıkladı.

Sismoloji uzmanı profesör Kostas Papazahos bunun gibi depremlerin Lefkada’da alışılmış olduğunu, kesinlikle sismik aktivitenin devam edeceğini, ancak endişe duyulmaması gerektiğini belirtti. 6.1 şiddetindeki birinci depremi 4.1 ve 3.5 şiddetindeki iki artçı deprem izledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@