Yollar Ulaşıma Kapandı.

Etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı dereler taştı, oluşan heyelanlar nedeniyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı.

Haberler 12.11.2015, 11:45
Yollar Ulaşıma Kapandı.
Muhammet KAÇAR/ RİZE, (DHA) – RİZE’de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı dereler taştı, oluşan heyelanlar nedeniyle çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Çayeli İlçesi Madenli Beldesi’nde bir köprü çöktü, Çamlıhemşin İlçesi’nde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Bölgede dün gece geç saatlerde etkisini artıran şiddetli yağış, bazı yerlerde derelerin taşmasına, bazı yerlerde de heyelanlara neden oldu. İl genelinde 38 köy yolu ulaşıma kapandı. Senoz Deresinin taşması sonucu Kaptanpaşa-Çataldere karayolunda ulaşım sağlanamıyor. Su seviyesinin yüksek olduğu yolda ekipler taşkına müdahale için bekleyişini sürdürüyor. Çamlıhemşin Çat grup yolunda da yine dere taşması sonucu ulaşım yapılamıyor.

80 METRELİK KÖPRÜ ÇÖKTÜ

Çayeli İlçesi Madenli Beldesi’nde Büyükderenin taşması sonucu Gürçam Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yaklaşık 80 metrelik beton köprü çöktü. Çevre sakinleri, dere yatağından malzeme alınması nedeniyle köprü ayaklarının zarar gördüğünü ve bu nedenle çöktüğünü ileri sürdü. Köprünün ayakta kalan kısmına çıkan vatandaşların tehlikeye rağmen taşan dereyi izlediği gözlendi.

İLÇEDE OKULLAR TATİL

Bu arada Çamlıhemşin İlçesi’nde çok sayıda köy ve mahalle yolunun ulaşıma kapanması nedeniyle ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil edildi. Şiddetli yağışın sürdüğü ilçede telefon ve enerji nakil hatları da zarar gördü.


FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@