Yol Kesip Asker Yaralayan Eşkiyaya Hava Destekli Operasyon

Yüksekova karayolunun açılması amacıyla geceyarısı operasyon başlatan birliklere saldırdı. İki asker yaralanırken teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla hava destekli bir operasyon başlatıldı.

Haberler 18.08.2015, 21:58
Yol Kesip Asker Yaralayan Eşkiyaya Hava Destekli Operasyon

ANKARA(ANKA) – Teröristler kapattıkları Şemdinli-Yüksekova karayolunun açılması amacıyla geceyarısı operasyon başlatan birliklere saldırdı. İki asker yaralanırken teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla hava destekli bir operasyon başlatıldı.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre 15 Ağustos günü kazılarak ve barikatlar kurularak kapatılan Şemdinli-Yüksekova karayolunun Altınsu bölgesinin trafiğe açılması amacıyla, 18 Ağustos saat 2.00’da bölgedeki birliklerce operasyon başlatıldı.

Söz konusu yolun açılması çalışmaları esnasında bölgede görev yapan birliklere bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu tarafından silahlı saldırıda bulunuldu ve saat 10.47’de Şemdinli Altınsu bölgesinde açılan ateş sonucu iki asker yaralandı.

TSK bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı sevk edildiğini, karadan ve havadan takviye birlikler ile diğer teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyonlara devam edildiğini bildirdi. Yaralı askerin helikopter ile derhal hastaneye tahliye edildiğini aktaran TSK “Yaralı iki Kahraman personelimize acil şifalar diliyoruz” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@