Yök: Birlik Ve Bütünlüğü Hedef Alan Saldırılar Amacına Ulaşamayacak

ANKARA (ANKA) -Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Ankara’daki saldırının derin üz&...

Haberler 13.10.2015, 13:05
Yök: Birlik Ve Bütünlüğü Hedef Alan Saldırılar Amacına Ulaşamayacak

ANKARA (ANKA) -Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Ankara’daki saldırının derin üzüntü yaşattığı ve milletin acısının çok büyük olduğu ifade edilerek, terörün; amacı, ideolojisi, dini ya da stratejik hedefi ne olursa olsun lanetlenecek bir insanlık suçu olduğu belirtildi.

YÖK, Türkiye’nin birliğine, dirliğine ve istikrarına yönelen her saldırıyı kınarken, birlik ve bütünlüğü parçalamayı hedef alan saldırıların amacına ulaşamayacağını belirtti. YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Milletçe bütün tahriklere karşı metanetimizi koruyarak sağduyuyla hareket etmek zorundayız. Sağduyulu ve birlik içinde olduğumuzda hiçbir güç bizi ayrıştıramayacaktır. Aziz milletimizin, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde, sabır ve metanet içinde, milletimizin ve insanlığın ortak temel değerleri etrafında birleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizde yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar dileriz. Milletçe başımız sağ olsun.” (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@