Ylsy Sonuçları Açıklandı

ANKARA(ANKA) – 2015 Yurt dışına lisansüstü öğrenim gör...

Haberler 21.09.2015, 19:45
Ylsy Sonuçları Açıklandı

ANKARA(ANKA) – 2015 Yurt dışına lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek öğrencilerin sözlü sınavı (YLSY) sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlıkça verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçları REBUS’tan (http://rebus.meb.gov.tr/) açıklandı.

YLSY Puanı 70 ve üzeri olan adaylar, 2015 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu -Tercih Tablosu’ndan kurum kontenjanı tercihlerini ÖSYM tarafından, Ekim ayında ilan edilecek tarihler arasında (http://www.osym.gov.tr) adresinden yapabilecekler.

Adayların sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki kurum kontenjanlarına yerleştirme işlemleri, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda YLSY puanı üstünlüğüne göre ÖSYM tarafından yapılacak. Tercih yapmayan öğrenciler herhangi bir kontenjana yerleştirilmeyecek ve bu nedenle sınavda başarılı olan öğrencilerin, sözlü sınavına girdikleri lisansüstü öğrenim grubundaki alanda sadece bir kontenjan bile olsa tercihte bulunmaları yararlarına olacak. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@