Yine Bombalı Tuzak İkincisi Son Anda İmha Edildi

PKK'dan Şırnak'ta askere araca bombalı tuzak, ikinci bomba imha edildi

Haberler 21.08.2015, 15:23
Yine Bombalı Tuzak İkincisi Son Anda İmha Edildi

(DHA) - ŞIRNAK'ta PKK'lı teröristler, yola yerleştirdikleri bombayı, askeri araç geçerken uzaktan kumandayla patlattı. Bombanın aracın geçişinden sonra patlaması nedeniyle sadece yolda hasar meydana geldi. Karayolunda yapılan aramada menfeze yerleştirilmiş ikinci bir bomba bulunarak imha edildi. Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için bölgede helikopter destekli operasyon başlatıldı.

Şırnak ile Balveren Beldesi karayolunun 8'inci kilometresinde PKK'lılar bugün saat 12.30 sıralarında askeri araca bombalı saldırı düzenledi. Teröristler, yola yerleştirdikleri patlayıcıyı askeri zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlattı. Patlama askeri aracın geçisinden saniyeler sonra meydana gelmesi nedeniyle yaralanan olmadı. Patlama yerinde büyük bir çukur oluştu.

TUZAKLANAN İKİNCİ BOMBA İMHA EDİLDİ

Saldırının ardından güvenlik güçleri karayolunda patlayıcı araması yaptı. Frekans kesici Jammer'li araçlar eşliğinde yapılan aramada patlama noktasına 100 metre mesafede menfeze tuzaklanmış ikinci bir bomba bulundu. Askerin büyük dikkati sayesinde bulunan bomba güvenlik önlemleri alınıp karayolu trafiğe kapatıldıktan sonra yerinde patlatılarak imha edildi.

Askeri araca bombalı tuzak kurup dağlık alana kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için havadan ve karadan operasyon başlatıldı. Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Atak helikopterleri, PKK'lıların kaçtığı noktaları ateş altına aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@