Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Kosova'da Atatürk Lisesi'ni boyadı

İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi'nden gelen 41 öğrenci, Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa'da Atatürk Lisesi ile Anadolu İlköğretim okullarını hem boyadılar hem de çiçek ektiler.

Haberler 22.04.2016, 12:58
Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Kosova'da Atatürk Lisesi'ni boyadı
İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi'nden gelen 41 öğrenci, Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa'da Atatürk Lisesi ile Anadolu İlköğretim okullarını hem boyadılar hem de çiçek ektiler. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Kosova'ya gelen 41 öğrenci bir hafta boyunca Atatürk Lisesi ile Anadolu İlköğretim okullarında çalışmalarını sürdürüyorlar.

20 Bin Euro araç ve gereç bağışında bulunan İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, yanlarında getirdikleri boyalarla okulların koridorlarını boyadı. Yeni raflarla kütüphane oluşturan öğrenciler, bahçede de okulda eğitim gören öğrenciler için çiçekler ektiler. Mamuşa Atatürk Lisesi Müdürü Hıvzi Mazrek, Mamuşa Belediyesi ve İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi ile yapılan iyi niyet anlaşması sonucu Mamuşa Atatürk Lisesi ve Anadolu İlköğretim okuluna yaklaşık 62 bin TL araç ve gereç bağışı yapıldığını söyledi. Yurtdışı Sosyal Sorumluluk Projesi Koordinatörü Alibey Uygur Avşar da, aynı projeyi Türkiye'de uyguladıklarını ilk kez Avrupa'da böyle bir projeye imza attıklarını söyledi. Avrupa'da en çok Türk'ün nerede yaşadığını araştırdıklarını belirten Avşar, Mamuşa'yı bulduklarını ve bu projeyi burada uygulamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Mamuşa Belediyesi Başkanı Arif Bütüç'te ilk kez böyle bir uygulamanın gerçekleştiğini ve çok mutlu olduklarını söyledi. Çizim ve ekin işlemlerini yapan öğrenciler de Kosova'da bulunmaktan ve bu tür bir projenin içinde yer almaktan dolyı gururlu olduklarını söylediler.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@