Yıkım Bitmeden, Tahta ve Demir Toplamanın Telaşına Düştüler

EDİRNE’de yaklaşık tehlike oluşturduğu için yıkılan binada çalışma devam ederken, bir çok kişi tehlikeye aldırmadan yıkıntı arasından demir ve tahta toplamanın telaşına düştü.

Haberler 14.01.2016, 14:18
Yıkım Bitmeden, Tahta ve Demir Toplamanın Telaşına Düştüler

(DHA) - EDİRNE’de yaklaşık tehlike oluşturduğu için yıkılan binada çalışma devam ederken, bir çok kişi tehlikeye aldırmadan yıkıntı arasından demir ve tahta toplamanın telaşına düştü.

Kentin Dilaverbey Mahallesi, Maarif Caddesi’nde alt katı restoran olarak kullanılan 2 katlı ahşap binada 1.5 yıl önce yangın çıktı. Kültür varlığı olarak tescil ettirilen binadaki yangını itfaiye söndürürken, restoran işletmecisi Sibel Barshan’ın oturduğu ikinci katı tamamen kül oldu. Aradan geçen sürede hiç bir onarım yapılmayan binanın çürüyen aksamı dökülmeye başlayıp tehlike oluşturunca, Edirne Belediyesi de Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nun izni ile bu katın yıkımı için izin aldı.

YIKIM SÜRERKEN DEMİR VE TAHTA TOPLADILAR

Bu sabah binanın bulunduğu sokak trafiğe kapatılarak, belediye ekipleri de iş makinesiyle üst katın yıkımına başladı. Bunu haber alan Romanlar, hemen yıkımın olduğu yere gelerek, iş makineleri arasından demir ve kereste toplamanın telaşına düştü.

Görevlilerin uyarılarına rağmen demir ve tahtaları at arabalarına yükleyen Roman kadınlar, "Yakacağımız yok. Tahtaları yakıp ısınacağız, demirleri de satacağız" dedi.

 

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@