Yetiştirdiğin Güvercinler Huzurunda: Dsp'liler Ecevit'in Kabrini Ziyaret Etti

-DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, partinin 30’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla ...

Haberler 14.11.2015, 12:35
Yetiştirdiğin Güvercinler Huzurunda: Dsp'liler Ecevit'in Kabrini Ziyaret Etti

-DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, partinin 30’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada “Bizim okyanus ötesi projelere, üst akıla, başkalarının düşüncelerine ihtiyacımız yok. Siz Liderimiz olarak, rehberimiz olarak düşüncelerinizle ilkelerinizle bize ve ülkemize yetersiniz” dedi.

ANKARA(ANKA) - DSP Başkanlık Kurulu Üyeleri, Parti Meclisi Üyeleri ve çok sayıda partili DSP’nin 30. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle DSP’nin kurucusu eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in kabrini ziyaret etti. DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, kabir başında yaptığı konuşmada “Bizim okyanus ötesi projelere, üst akıla, başkalarının düşüncelerine ihtiyacımız yok. Siz Liderimiz olarak, rehberimiz olarak düşüncelerinizle ilkelerinizle bize ve ülkemize yetersiniz” dedi.

Partiden yapılan açıklamaya göre heyet Ecevit'in mezarına çiçek koydu. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra dualar okundu.

Ecevit'in kabri başında konuşan DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, “Çok değerli Genel Başkanım, Sayın Başbakanım; emekle kurduğun, sevgiyle büyüttüğün, Azim ve kararlılıkla iktidara taşıdığın Demokratik Sol Parti bugün 30 yaşında, hep beraber, size olan sevgimizle, saygımızla ve özlemimizle huzurundayız. Benden sonra dünya’da ve Türkiye’de neler oldu diye bize sorarsanız, sağlığınızda size bir bölen diyenler, bugün bize oyları bölmeyin diyorlar. Burası devlete meydan okunacak yer değildir dediğiniz TBMM’ de artık devlete’ de, millete’de meydan okunuyor” dedi.

“Bitirdiğin terör yeniden hortlatıldı, her gün şehitlerimize ağlıyoruz. Türkiye can ve mal güvenliğinin kalmadığı bir ülke oldu” ifadesini kullanan Hasan Erçelebi ayrıca, şöyle dedi:

“Sizin onurlu bir şekilde barış içerisinde yürüttüğünüz dış politika terk edildi, bütün komşularımızla kavgalı olduk, savaşın eşiğine geldik. Türkiye bütün terör örgütlerinin yerleşim yerine döndü. Gençlerimiz, işsiz ve umutsuz halde. Sizin toz kondurmadığınız basın artık hem tarafsız değil, hem de özgür değil. Ya yandaş, ya da candaş. Her alanda yozlaşma aldı başını gidiyor. 2002 yılında biz iktidardan gidersek ya dinciler, ya da teröristler iktidara gelir demiştiniz. Aynen dediğiniz gibi oldu. İkisi birden iktidara geldi. Temel hak ve özgürlükler yok edildi. Hukukun üstünlüğüne verdiğimiz değer, yargı bağımsızlığına verdiğiniz değer ortadan kaldırıldı.”

-“YETİŞTİRDİĞİN GÜVERCİNLER HUZURUNDA”-

DSP’li Erçelebi, “Sizin çalışanlara verdiğiniz bütün haklar alına alına bitirilemedi. Ama artık bitmek üzere. Çalışanlar çaresiz, savunmasız ve sahipsiz. Bütün olumsuzluklara rağmen Demokratik sol Parti’ de yetiştirdiğin güvercinler bugün huzurunda 30. Kuruluş yılımızı kutluyoruz” derken şunları söyledi:

“Emanetine leke sürdürmeden, ilkelerinden taviz vermeden, düşüncelerinden vazgeçmeden partimizi sizin yaptığınız gibi iktidara taşımak için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bizim okyanus ötesi projelere, üst akıla, başkalarının düşüncelerine ihtiyacımız yok. Siz Liderimiz olarak, rehberimiz olarak düşüncelerinizle ilkelerinizle bize ve ülkemize yetersiniz. Sizin sağlığınızdaki gibi Genel Merkezimizin önünde Türkiye Cumhuriyetinin sembolü ay yıldızlı al bayrağımız, sizin armağanınız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizin bayrağı, sizin hepimize emanetiniz Ak güvercinli mavi bayrağımız dalgalanıyor. Dünya durdukça, Türkiye Cumhuriyeti payidar kaldıkça ilelebet dalgalanacaktır. Ruhun şad olsun, rahat uyu sevgili Genel Başkanım, Sayın Başbakanım. Büyük Devlet Adamı Bülent Ecevit…” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@