Yeşilay Tbm Projesine Bakan Desteği

ANKARA(ANKA)  - Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi (TBM) kapsamında, Mart ayından itibaren Ankara'da düzenlenen üçer günlük seminerler, Mayıs ayını

Haberler 19.04.2015, 15:17
Yeşilay Tbm Projesine Bakan Desteği

ANKARA(ANKA)  - Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi (TBM) kapsamında, Mart ayından itibaren Ankara'da düzenlenen üçer günlük seminerler, Mayıs ayının 2. haftasında tamamlanarak sona erecek. Bu proje kapsamında, Ankara'nın 25 ilçesinde düzenlenen seminerler, 18 merkezde ve 54 oturum ile tamamlanması sonrası, seminere katılan rehber öğretmenlere, sınav sonrası sertifikaları takdim edilecek. Seminerler 2015-16 Eğitim ve Öğretim Döneminde Ankara'daki okullarda yapılacak. 

1 milyon öğrencinin hedeflendiği seminerlerin, her hafta 5 grupta ve ikişer grup halinde düzenlenmesi ve bu çalışmalara Yeşilay Ankara Şubesi'nin destek vermesi, Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerini de sevindiriyor.

Geçtiğimiz günlerde, Başkent Öğretmenevi'nde düzenlenen bir toplantıda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile bir araya gelme fırsatı bulan Koordinatör Formatör Oğuzhan Cebeci, TBM Projesi ile ilgili çalışmalar hakkında Bakan Avcı'ya bilgi sundu. 

Projeyi yakından takip ettiğini belirten Bakan Avcı ise, önümüzdeki yıllarda bu projeyi daha fazla ağırlık vererek, tüm rehber öğretmenlerin Yeşilay temsilcisi ve gönüllüsü olmaları yönünde çalışmalara hız vereceklerini dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.  (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@