Yerli Otomobil Üretimine Metro Holding Desteği

ANKARA(ANKA) - Prototipi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından tanıtılan ilk yerli otomobile e...

Haberler 29.10.2015, 17:00
Yerli Otomobil Üretimine Metro Holding Desteği

ANKARA(ANKA) - Prototipi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından tanıtılan ilk yerli otomobile en büyük destek Metro Holding’den geldi. Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çağla Öztürk seri üretim gerçekleştiğinde holding bünyesindeki tüm şirketlerde yerli üretim araçlar kullanılacağını açıkladı.

Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çağla Öztürk, prototipi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından tanıtılan yerli otomobilin üretimi gerçekleştiğinde Metro Holding’in tüm iştiraklerinde kullanılacağını bildirdi.

Öztürk açıklamasında, Metro Holding’in her zaman yerli kaynak kullanımını teşvik ettiğini, Metro Turizm’in de özellikle son yıllarda Türk mühendislerin üretimini gerçekleştirdiği Temsa marka otobüsleri filosuna eklediğini belirtti.

Öztürk açıklamasında, yerli üretimin teşvik edilmesi noktasında Metro Holding’in yine üzerine düşen görevi yerine getireceğini belirterek, “Türkiye’nin karayolu ulaştırma lideri Metro Turizm’in de aralarında olduğu 20 iştirak firmasıyla Metro Holding her zaman yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. 20 yılı aşkın zamandır ülkemize ve insanımıza en iyisini sunmayı ilke edinmiş bir firma olarak aynı zamanda bu hizmetleri yerli kaynak kullanımı ile temin etmeye çalışmaktayız. İlk kurulduğumuz günden bugüne ulaştırma alanında göstermiş olduğumuz faaliyetlerimizin büyük bir kısmını yerli araçlarla gerçekleştirmenin gururunu yaşadık. Son yıllarda Ülkemizde üretimi gerçekleşen otobüslerle filomuzu genişlettik ve yerli üretimi teşvik konusunda sektöre öncülük ettik” dedi.

Öztürk, milli projelerin henüz başlangıç evresinde bile ağır eleştirilere maruz kalıp, baltalandığı bir dönemde Türk mühendis ve işçisinin alın teri ile yapılacak yerli otomobilin tüm Metro Holding iştiraklerinde kullanılacağı konusunda bugünden taahhüt verdiklerini belirtti. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@