Yenimahalle, Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı

ANKARA (ANKA) - Her yıl yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerini ü...

Haberler 29.10.2015, 09:10
Yenimahalle, Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı

ANKARA (ANKA) - Her yıl yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerini ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı günlerden dolayı iptal eden Yenimahalle Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı’nın 92’inci yılını belediye önündeki Atatürk anıtına ve Batıkent Meydan AVM önü Atatürk anıtına çelenk koyarak kutladı.

Törene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,  Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekilleri Aylin Nazlıaka, Nihat Yeşil, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

-“CEVABI SANDIKTA VERELİM”-

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk büstüne çelenk bırakan Başkan Yaşar, Cumhuriyet sevdalısı vatandaşlara seslenerek, “Ülkemiz sıkıntılı günlerden geçiyor. Hep birlikte el ele vererek inanıyorum ki bunun üstesinden geleceğiz. Birlik olalım ve 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimlerde sandığa giderek, ülkemizi bu duruma itenlere cevabı sandıkta verelim” dedi.

-“BU ÜLKE KOLAY KURULMADI”-

Cumhuriyetin kuruluşunun üzerinden 92 yıl geçtiğini belirten Yaşar, “Bu ülke kolay kurulmadı. Ülkemizi aydınlığa çıkaran yol Atatürk'ün ilke ve inkılaplarıdır. Onun gösterdiği yolda ilerleyerek gelişebiliriz. Bugün Türkiye İslam ülkeleri arasında farklı bir cumhuriyetse, bu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesindedir. Kimse bundan çıkar sağlamasın. Bugün sahip olduğumuz her şeyi Atatürk’e ve silah arkadaşlarının kurduğu cumhuriyetimize borçluyuz” diye konuştu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@