Yeni Yönetici Kıyımı Başlıyor

İl Milli Eğitim Müdürlükleri 10 Haziran 2014 SALI günü yayımlanan ve yürülüğe konan MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLMELER

Yeni Yönetici Kıyımı Başlıyor

İl Milli Eğitim Müdürlükleri 10 Haziran 2014 SALI günü yayımlanan ve yürülüğe konan MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİLERİNİN GÖREVLENDİRİLMELERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK gereği 4 yılını dolduran Okul müdür ve müdür yardımcılarının yerine görevlendirme yapmaya hazırlanıyor.

Bu ay içerisinde çıkması beklenen atama takvimine göre müdür yardımcıları ve müdür başyardımcıları ataması başlayacak. Yapılacak olan atamalar haziran ayı itibari ile görevlerine başlayacaklar. görevden ayrılma ve başlama 12 haziran itibariyle yapılacaktır.

MEM,ler okul müdür yardımcılıgı süre hesaplamalarını eğitim Öğretim döneminin son günü itibariyle hesaplamaktadır. bu gün itibari ile sürelerini bitirenlerin yerlerine atama yapılacak iken 4 yıllık süreleri eğitim öğretimin son günü bitiminden sonraya kalanların süresi eğitim öğretimin sonuna kadar devam edecektir.

yönetmeliğin ilgili maddesi

YEDİNCİ BÖLÜM

Yöneticilik Görevinin Sonlandırılması

Yöneticilik görevinin sona ereceği durumlar

MADDE 27 – (1) Yöneticilik görevi;

a) Görevlendirildikleri tarihe göre dört yıllık sürenin dolduğu tarihin içinde bulunduğu ders yılının, dört yıllık sürenin dolduğu tarihin ders yılının dışında olması halinde ise dört yıllık sürenin dolduğu tarihi takip eden ders yılının bittiği,

b) Birleştirilen eğitim kurumlarında görev yapanlar bakımından bu işlemlerin gerçekleştiği,

c) Kapatılan eğitim kurumlarında görev yapanlar bakımından bu işlemlerin gerçekleştiği,

ç) Eğitim müşaviri ve eğitim ataşesi olarak atananlar ile Bakanlıklararası Ortak Kültür Komisyonu kararıyla yurt dışında görevlendirilenler ve uluslararası kuruluşlarda görevlendirilenlerin bu atama veya görevlendirmenin yapıldığı,

d) Yurt içinde veya yurt dışında başka bir göreve bir yıl veya daha fazla süreyle geçici veya sürekli olarak görevlendirilenlerin bu görevlendirmenin yapıldığı,

e) Bir yıl veya daha fazla süreyle aylıksız izin alanların aylıksız izinlerinin başladığı,

f) 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 18 inci maddesine göre bir yıl veya daha fazla süreyle aylıksız izne ayrılanların aylıksız izinlerinin başladığı, tarihten itibaren sona erer.

(2) Yöneticilikleri bu maddenin birinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerine göre sona erenler, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna, aksi durumda öncelikle kadrolarının bulunduğu ilçede olmak üzere, il sınırları içinde durumlarına uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanır.

(3) Yöneticilikleri bu maddenin birinci fıkrasının (c) bendine göre sona erenler, öncelikle kadrolarının bulunduğu ilçede olmak üzere, il sınırları içinde durumlarına uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanır.

(4) Yöneticilikleri birinci fıkranın (ç), (d), (e) ve (f) bentlerine göre sona erenler, söz konusu görev veya aylıksız iznin bitimini müteakip, en son görev yaptıkları ilde durumlarına uygun açık norm kadrosu bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanır.

MEM'ler nasıl uygulama yapacaklar

Müdür yardımcılığı atamaları MEM'lerce Nisan ayı itibariyle başlatmayı planlıyorlar. özellikle Ankara MEM, bakanlık İnsan Kaynaklarının atama takvimini veya atama klavuzunu bekliyor. müdür yardımcısı atamalarını hemen başlatacaklar bu arada proje okulları kapsamından çıkarlan okul müdürlerinin de memlerce değerlendirmelerinin Nisan ayı içerisinde yapılması bekleniyor.

binlerce okul idarecisi görevinden alınacak.

Kamu7.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.