Yeni Yağışlı Hava Yolda: Marmara Ve Batı Karadeniz'de Şiddetli Yağış Bekleniyor

ANKARA (ANKA) - Türkiye, yeni bir yağışlı havanın etkisine giriyor. Marmara ve Batı Karadeniz'de kuvvetli ve yer yer şiddetli yağışlar bekleniyor.

Haberler 27.09.2015, 11:55
Yeni Yağışlı Hava Yolda: Marmara Ve Batı Karadeniz'de Şiddetli Yağış Bekleniyor

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimleri yarın yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

Marmara, Kuzey ve İç Ege, Göller Yöresi ile Eskişehir, Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Doğu Akdeniz'in Toroslar Mevkiinde, yarın,  sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların; Marmara bölge genelinde kuvvetli, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne ile zamanla İstanbul'un batı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Salı günü; Marmara, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Sivas ve Kayseri çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Rize ile İstanbul ve Kocaeli'nin kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege'de Kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Çarşamba günü, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya, Malatya, Erzincan ve Ardahan çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların; Batı Karadeniz kıyıları ile Giresun, Trabzon ve Rize çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlı havanın hafta ortasından sonra kuzey ve doğu kesimlerde aralıklarla etkisini sürdüreceği, hafta sonunda yurdu terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yarın batı kesimlerden başlayarak iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (4-8 derece) olmak üzere ülke genelinde azalacağı tahmin ediliyor.

Yağışların özellikle Marmara ve Batı Karadeniz'de fırtına ile birlikte kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklenirken Meteoroloji, sel, su baskını, yıldırım, dolu, fırtına, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.  (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@