Yeni Şafak'tan AKP'ye suçlama

Mason bir bakan mı kabineye girecek

Haberler 23.11.2015, 12:33
Yeni Şafak'tan AKP'ye suçlama

64. Hükümet'in ne zaman açıklanacağı ve yeni kabine üyelerinin kim olacağı ile ilgili tartışmalar devam ederken, hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi çok ilginç bir habere imza attı.

Kabineye bir "Mason"un girmek için yoğun çaba yürüttüğünü iddia eden Yeni Şafak, "Mason Bakan korkusu" başlıklı haberinde şu ifadelere yer verdi:

"CHP eski Genel Sekreteri Kasım Gülek'in arşivinden çıkan oldukça uzun 'Türkiyeli meşhur Masonlar listesi'nde yer alan bir ismin yeni kurulacak hükümette görev almak için yoğun bir çalışma yürüttüğü öğrenildi."

Fethullah Gülen'in yirmi kişilik istişare heyetindeki 14 kişinin "Masonlar listesi"nde yer aldığını iddia eden Yeni Şafak, "Listedeki bir ismin bakan olması bekleniyor" ifadelerini kullandı. Gazete ayrıca bu listenin "deşifre" olabileceğini de belirtti. İşte Yeni Şafak'ta yer alan o haber:

"MASON BAKAN KORKUSU!

CHP eski Genel Sekreteri Kasım Gülek'in arşivinden çıkan oldukça uzun 'Türkiyeli meşhur Masonlar listesi'nde yer alan bir ismin yeni kurulacak hükümette görev almak için yoğun bir çalışma yürüttüğü öğrenildi.

AK Parti'yi iktidardan indirip Recep Tayyip Erdoğan'ı tasfiye etmeye girişen Fethullah Gülen'in akıl hocası ve örgütsel yapısının stratejisini oluşturan CHP eski Genel Sekreteri Kasım Gülek'in özel arşivinden müthiş belgeler ortaya çıktı. Gülek'in hazırladığı "Mason üyeleri" listesinde bugün siyasette önemli yer işgal eden isimler de var. Fethullah Gülen'in yirmi kişilik istişare heyetindeki 14 kişi de Kasım Gülek'in arşivinden çıkan Masonlar listesinde yer alıyor. LİSTEDEKİ BİR İSMİN BAKAN OLMASI BEKLENİYOR Listede başka çarpıcı isimler de var. Türk siyasetinin tanınmış bazı isimleri de bu listede. Garip biçimde bu isimler arasında, bir iki güne kadar açıklanması beklenen kabinede yar alması muhtemel bir kişi de var. Bu kişinin kabinede yer almak için yoğun çaba harcadığı belirtiliyor. Ankara kulislerinde söz konusu isim kabinede yer alırsa Kasım Gülek'in arşivinde yer alan listenin deşifre olabileceği konuşuluyor."

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@