Yeni komutanlar şehit Hasan Koçer'in cenazesinde

BİNGÖL'de PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Hasan Koçer (25) İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı.

Haberler 03.08.2016, 14:30
Yeni komutanlar şehit Hasan Koçer'in cenazesinde
Özgür ALTUNCU-Cemal KÖYÜK/İSTANBUL, () BİNGÖL'de PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Hasan Koçer (25) İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı.

Koçer'in İstanbul Eyüp Sultan'daki cenazesine yeni atanan komutanlar da katıldı. Son YAŞ kararlarıyla Korgenerallikten Orgeneralliğe yükseltilip Birinci Ordu Komutanlığına atanan Musa Avsever, İstanbul Jandarma Bölge Komutanlığına atanan Tümgeneral Ali Özkara ve daha önce hapis cezası alan ve terfisi ertelenen ancak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İstanbul İl Jandarma Komutanlığına atanan ve son YAŞ kararlarıyla Tuğgenerallik rütbesine yükseltilen Hüseyin Kurtoğlu da katıldı. Yine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yeni atanan İrfan Fidan da şehit cenazesinde komutanların yanında saf tuttu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da şehit cenazesine katıldı.

ARKASINDAN "ŞEREFSİZ" DEMEYECEKLER

Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever şehit polis memuru Hasan Koçer'in babası Hamza ve Annesi Semra Koçer'e başsağlığı dileğinde bulundu. Bu sırada şehit babası Hamza Koçer'in "Oğlum, şerefsiz olarak ölmedi. Şehit olarak öldü. En azından şerefsiz demeyecekler" dediği duyuldu.

ÇELENK PROTOKOLÜNE TAM UYULDU

Şehit polis memuru Hasan Koçer'in cenazesine çok sayıda çelenk gönderildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çelengi en öne konuldu. Protokol sırasına göre de Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çelenkleri de arka arkaya konuldu. Cenazeye gönderilen çok sayıda çelenk arasında Türk Silahlı Kuvvetleri çelengi de yer aldı.

AİLE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Şehit Polis memuru Hasan Koçer'in yakınları Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Kardeşleri tabutun başında nöbet tuttu. Babası Hamza Koçer de oğlunun cenaze namazında en önde saf tuttu. Şehit polisin öğretmen eşi Halide Koçer ile annesi Semra Koçer gözyaşlarını tutamadı.

EDİRNEKAPI'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Çok sayıda vatandaş da şehit cenazesine katıldı. Namazın kılınması ve helallik alınmasının ardından omuzlarda taşınan şehit cenazesi emniyet müdürlüğüne ait cenaze arabasına konuldu. Protokol üyelerinin selam durduğu Şehit polis memuru Koçer'in cenazesi Edirnekapı Şehitliğinde toprağa verildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@