Yeni bir Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi yapılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa Kayapınar Mevkii'nde 460 dönüm arazi üzerine yapılacak olan yeni Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ile 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri...

Haberler 25.04.2016, 20:09
Yeni bir Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi yapılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Manisa Kayapınar Mevkii'nde 460 dönüm arazi üzerine yapılacak olan yeni Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ile 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesinin bulunduğu arazide incelemelerde bulundu. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinin Atatürk döneminde yapıldığını kaydeden Özdağ, hastanenin sadece Manisalılara değil, 14 farklı şehirden gelen vatandaşlara hizmet edecek büyüklüğe sahip olacağını söyledi.

HASTANE 14 ŞEHRE HİZMET VERİYOR

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin 1925 yılında yapıldığını belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, "Malumunuz o yıllardan bu zamana hastanenin binası eskidi ve yeni bir hastane binası ihtiyacı vardı. Şu an bu hastanemizde 600 kişi tedavi oluyor. Bu hastalarımızın güneş görmeleri, rüzgar almaları ve de ufka bakmaları gerekiyor. Hastane yeri ararken Kayapınar Mahallesi'nde ki bu araziyi bulduk. Süreyya Parkı'nın karşısındaki bu arazi 460 dönüm. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'mız bu araziyi Sağlık Bakanlığı'mıza tahsis etti. 460 Dönümlük arazinin 100 Dönümü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı huzurevi, engelli yaşam merkezi ve engelli yaşlı bakım merkezi olarak tahsis edilecek. 360 Dönümünü de Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi için ayrılacak. Şu an Türkiye'de 14 şehirde ki hastalarımız Manisa'ya geliyor. İnşallah İzmir ve Manisa'da yapılacak olan iki hastaneyle beraber bu 14 şehirden gelen hastalara en iyi hizmeti vereceğiz" dedi.


KAPLAN: RUH SALIĞI HASTANESİ MANİSA'NIN BİR MARKASI

Arazinin tahsisatının Sağlık Bakanlığı'na yapıldığını kaydeden Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan ise "Araziyle ilgili tüm resmi yazışmalar tamamlandı. Bu alanda 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi kamu özel ortaklığıyla yapılacak. Bununla ilgili resmi yazışmalar devam ediyor. Ayrıca Manisa'nın marka değeri olan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ni daha modern ve güzel bir şekilde yine bu alanda yapılandırmak için gerekli çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Manisa'ya hep birlikte yeni bir Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi kazandırmış olacağız" dedi.
 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@