Yaz Geldi Derken Meteorolojiden Çatılar Uçabilir Uyarısı Fırtına ve Kuvvetli Yağış Tahmini

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son hava tahmin raporunda hava sıcaklıklarının bazı şehirlerde düşeceği bazı şehirlerde de kuvvetli sağanak ve fırtına beklendiği ifade edildi.

Yaz Geldi Derken Meteorolojiden Çatılar Uçabilir Uyarısı Fırtına ve Kuvvetli Yağış Tahmini

Yaz ayları öncesinde vatandaşlar sıcak havaya alışırken bazı şehirler için yeni uyarılar yayımlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi sitesinden son hava tahmin raporunu yayımlarken bazı şehirlerde hava sıcaklıklarının değişeceğini bildirdi. 

METEOROLOJİDEN HAVA TAHMİN RAPORU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yayımladığı son hava tahmin raporunda hafta sonu öncesi hava sıcaklığının nasıl değişeceğini açıkladı. Bazı bölgeler için fırtına uyarısı gelirken Meteoroloji Genel Müdürlüğü  İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında kuvvetli ve yer yer fırtına beklendiğini bildirdi.

Bu şehirlerin dışında bazı bölgelerde fırtınınanın kuvvetli olmasını bekleyen Meteoroloji Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeybatısında fırtına ve kuvvetli fırtına olabileceğini duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü oluşabilecek olumsuz durumlara karşı vatandaşları uyardı. 

Olabilecek tehlikeler hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar olabileceğini ilan etti. 

Gök Gürültülü Sağanak Yağış

Meteoroloji hava tahmin raporunun devamında ise bazı şehirlerde sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Gece yarısından  itibaren Marmara bölge genelinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli rüzgarla bileceği bildirildi. Yağışların ) kuzey ve kuzeybatılı rüzgarla birlikte İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa ve Balıkesir çevreleri ile Edirne'nin güneyinde kuvvetli,  Çanakkale ile Balıkesir'in kuzey ve batı ilçelerinde çok kuvvetli olacağı tahmin edildi. 

Uyarılara Dikkat 

Vatandaşları kuvvetli sağanak yağışına karşı uyaran Meteoroloji ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar olabileceğini bildirdi. 

Meteoroloji hava tahmin raporunun sonunda ise Kuzey Ege'de sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına beklendiğini bildirdi. Meteoroloji haftasonu öncesinde ise fırtınanın etkisini kaybedeceğini aktardı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@