Yaş'ta Dikkat Çeken Terfiler

Son YAŞ kararlarında tamamı önce tahliye, sonra da beraatle sonuçlanan “balyoz” adlı süreçle ilgili bazı ilginç noktalar dikkati çekti.

Haberler 05.08.2015, 16:36
Yaş'ta Dikkat Çeken Terfiler

ANKARA (ANKA) – Son YAŞ kararlarında tamamı önce tahliye, sonra da beraatle sonuçlanan “balyoz” adlı süreçle ilgili bazı ilginç noktalar dikkati çekti.

Balyoz sürecinde beş gün tutuklu kalan Koramiral Veysel Kösele Oramiralliğe yükseltildi ve Donanma Komutanlığı görevi muhafaza edildi. 2013 ekiminde “Balyoz” kararlarının açıklanmasının ardından istifa ettiği söylentisi yayılan, ancak daha sonra istifasının gerçek dışı olduğu anlaşılan eski Deniz Kuvvetleri Sahil Güvenlik Komutanı Adnan Özbal Tümamirallikten Koramiralliğe terfi etti.

Balyoz davasında 5 nolu harddiskte oynama yapıldığı kanaatine varan askeri bilirkişi heyetinin üyelerinden Tuğamiral Sinan Azmi Tosun Tümamiralliğe yükseldi.

Paşalığa terfi etmesine birkaç gün kala “balyoz” dan tutuklanan ancak beraat eden Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Başkanı Jandarma Albay Ahmet Hacıoğlu Tuğgeneralliğe terfi etti.

Mardin’de bir faili meçhul davası kapsamında yargılanıp beraat eden Tuğgeneral Musa Çitil Tümgeneralliğe yükseltildi.

Balyoz’dan beraat eden Deniz Kurmay Albay İbrahim Özdem Koçer de Tuğamiralliğe terfi etti. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@