Yaşlı kadının boğazını keserek öldüren katilin ifadesi yayınlandı! Katilin olay anı ifadesi

Afyonkarahisar'da yaşlı kadının boğazını keserek öldüren katilin ifadeleri ortaya çıktı.

Yaşlı kadının boğazını keserek öldüren katilin ifadesi yayınlandı! Katilin olay anı ifadesi

Afyonkarahisar'da yaşlı kadının boğazını kesen katilin ifadeleri şok edici etki oluşturdu. Olay Ocak ayında geçiyor. Cani Fatih A., Hacer Evlice'den su istediğini ve ardından eve girerek yaşlı kadının boğazını kestiğini itiraf ettiği açıklandı.

Ocak ayında Afyonkarahisar Bayat ilçesi Hürriyet mahallesinde gerçekleşen olayda, Fatih A. 58 yaşındaki Hacer Evlice'den su istediği ve evine girerek kadının boğazını kestiğini belirtti. Olayın ardından katil birkaç gün içerisinde Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yakalandı. Fatih A.'nın yanında ona yardım ettiği belirtilen Emre K. ile beraber Muhammet Ç'de gözaltına alınarak haklarında gerekli işlemler başlatıldı. İlk duruşmada tutuklanan şahıslar aradan geçen 9 ay sonra Fatih A. işlediği suçu itiraf etti. 

Fatih A. ifadesinde olayın bütün boyutlarını teker teker anlattı. İfadesinde,

''Emre K., kafe sahibidir, kendisinin 20-25 bin TL arasında kira, elektrik, su ve banka kredisi borcu vardır. Hacer Evlice'nin oğlu çalıştırdığı çift köfteci dükkanı ve kahvehanede sürekli parası olduğundan bahsederdi. Bankayla pek işi olmazdı ve parayı evinde sakladığı kanaati uyandı bende. Evlice'nin evine girmeden önce ilçe merkezinde yalnız yaşayan birini araştırdık. Benim 140-150 bin TL civarında borcum vardı. Senetle araba almıştım. 70 bin TL'lik senedin ödeme günü gelince ödeyemedim ve aracı aldığım kişi sürekli beni telefonla aramaya başladı.

''BU KADININ EVİNDE PARA OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNDÜK''

''Muhammet Ç. ve Emre K., ile birlikte kafede oturup borçlarımızı nasıl öderiz diye düşündük. Sonra Muhammet Ç., elektrik ve telefon kabloları çalabileceğini bunun da 30-40 bin TL'ye satabileceğimizi söyledi. Bende her yerde kamera olması sebebiyle kafama yatmadı. Daha sonra ilçe merkezinde bulunan ismini bilmediğim ancak Cumhuriyet mahallesinde yalnız oturan bir kadını tespit ettik. Bu kadının evinde para olabileceğini düşündük, sonrasında bu yalnız yaşayan kadından bize yetecek para çıkmayacağını tahmin ederek vazgeçtik. Her gün oturup konuştuğumuz da 'acaba nereden hırsızlık yapabiliriz?' diye düşünüyorduk. Sonrasında ben Ahmet Evlice'nin evinde para olabileceğini ve hepimize de yetebileceğini söyledim. Muhammet'in kafasına yattı. Bir kaç gün sonra da Emre'ye ait iş yerinde buluştuğumuzda bu fikri Emre'ye de söyledik. Emre'nin de kafasına yattı ve hep birlikte yaklaşık 1 ay boyunca sürekli Hacer Evlice'nin bulunduğu evin çevresinde keşif yapmak için ve Hacer Evlice'nin hareketlerini, evden çıkıp çıkmadığını, saat kaç civarında evden çıktığını gözlemlemek için dolandık. Fırsat buldukça ben ve Muhammed bazen ben, Muhammed, Emre bazen de ben ve Emre sürekli evin etrafında gözlemler yaptık. Bu gözlemleri yaptığımızda benim aracımı ve Emre'nin aracını kullandık.

''AĞZINI KAPATIP ETKİSİZ HALE GETİRİRİZ''

''Emre ile birlikte benim aracımla Evlice'nin mahallesinde bir kaç tur attık, eve baktık. Yaklaşık yarım saat gözlem yaptıktan sonra tekrar Emre ile birlikte dükkana geldik. Sonrasında, birer kahve içecek kadar oturduk ve Emre ile beraber iş yerinden çıkarak Evlice'nin mahallesine doğru yürümeye başladık. Hava karlıydı ve Evlice'nin bulunduğu evin sokağına girmeden üç yol ağzında gelen gideni gözetlemek ve gelen olursa beni arayıp haber vermek için durdu. Dükkanda bulunduğumuz süre boyunca ve dükkandan ayrılıp eve doğru yürüdüğümüz süre boyunca Evlice'nin tepki göstermesi durumunda kendisini etkisiz hale getireceğimizin planını yaptık. Ben 'ağzını kapatıp etkisiz hale getiririz' diye söyledim. Emre 'ağzını kapatmakla uğraşma yüzünü görür seni tanır kapıyı açar açmaz yumruk atıp bayılt' dedi. Emre sokak ağzında beklerken ben Evlice'nin ikametine doğru yürümeye başladım. Evin önüne geldiğimde evin karşısında bulunan aşağıya doğru inen yola gelen giden var mı diye baktım. Evin önüne geldiğimde elimde eldiven, başımda siyah bere ve yüzümde siyah boyun atkısı vardı, sadece gözlerim görünüyordu. Gelen giden var mi diye bir kaç dakika bekledikten sonra Evlice'nin evine doğru yöneldim.

KAN DONDURAN CİNAYET ANI

''Yanımda maket bıçağı ve levye bulunuyordu. Levye ile kapıyı açacağımı planladım. Ancak Hacer Evlice kapıyı açtı, 'sıcak suyun var mı? Teyze arabam bozuldu' dedim. Evlice'de bana 'sobayı daha yakmadım sıcak suyum yok istersen tüpte kaynatayım' dedi. Ben de 'gerek yok bir bardak su ver de içeyim' dedim. Su isteme sebebim kapının eşiğinde olduğumuzdan dolayı Evlice'nin su getirmek için içeri girmesini sağlamak ve aynı zamanda da tedirgin olduğum için kendimi rahatlatmak içindi. Su getirmek için arkasını döndüğünde ben de eşikten içeri girdim. Bana getirdiği suyu elinden alıp yere bıraktım ve sol elimle Evlice'nin ağzını kapattım ve arkasını döndürüp ayağımla kapıyı iterek kapattım. 'Paralar nerede?' dedim, bu sırada Evlice bağırmaya başladı. Sonra da Evlice kendini yere doğru bırakmaya başladı. Bıraktığı esnada montumun cebinde bulunan maket bıçağını çıkardım ve sağ elimde bulunan bu bıçak ile boğazını istemeyerek kestim, Evlice yere yığıldı.'' dedi.